Кореспондент "МБ" намагалася з’ясувати, чи справді ми почали хворіти "по-західному".
З інфарктами до лікарні потрапляють
і двадцятирічні
В обласному кардіодиспансері зросла кількість хворих, які потрапили до стаціонару: 2004 року їх налічувалося 6 577 осіб, а 2005-го – вже 6 913 осіб.
Найбільше було хворих із ішемічною хворобою серця, і кількість таких хворих зростає: 2004 рік – 5 078 осіб, у тому числі 2 647 осіб із гіпертонічною хворобою, 2005 рік – 5 330 осіб, а з гіпертонію вже на 340 випадків більше.
Проблема, що серцеві хвороби молодшають.
– Кількість хворих із серцево-судинними захворюваннями останніми роками зросла. Окрім того, якщо десять років тому нашими пацієнтами переважно були люди віком 55-65 років, то тепер – 45-55-річні, – розповідає завідувач поліклініки кардіодиспансеру Галина МИХАЙЛОВА. – А ще з інфарктом до нас потрапляють навіть двадцятирічні.
У міській лікарні №3, яка має терапевтичне і неврологічне спрямування, кількість хворих 2004 року становила 6 468, минулого року до лікарні звернулося на 300 людей більше.
– Загалом найбільше хворих у лікарні на хвороби системи кровообігу, – каже начмед лікарні Володимир КІРШЕНБЛАТ. – Вже навіть 2006 року у нас проліковано 1800 осіб, з них понад 900 – з хворобою системи кровообігу. Багато нам доводиться лікувати людей з хворобами органів дихання. Не можу сказати, що хворих дуже побільшало, але зазвичай тепер до лікарні потрапляють з важчим перебігом хвороб і декількома діагнозами одразу.

В обласному онкологічному диспансері новинами не тішать: захворюваність злоякісними новоутвореннями невпинно зростає. У Чернівецькій області 2004 року зі вперше встановленим діагнозом злоякісного новоутворення виявлено 2 412 випадків, 2005-го таких випадків було на 40 більше – 2 451 випадок. Ріст захворюваності починається у 45-49 років.
Серед онкологічних захворювань перше місце посідають злоякісні новоутворення органів травлення, далі – органів дихання, жіночих статевих органів, жіночої молочної залози, чоловічих статевих органів. Значно зріс показник захворюваності на злоякісні новоутворення прямої кишки, шкіри, молочної залози, щитоподібної залози.
Найчастіше занедбані онкологічні захворювання виявляють у Герцаївському та Вижницькому районах.
У хворобах винні ми самі?
До лікарні швидкої медичної допомоги, що на вулиці Фастівській, 2005 року потрапило понад 15 тисяч людей (2004 року – 14 тисяч). Із хворобами органів травлення минулого року у лікарні було понад 2,5 тисячі осіб, з хворобами системи кровобігу – 1 400 осіб, хворобами сечостатевої системи – 1 120 осіб.
Вже за три місяці нинішнього року до лікарні потрапило 3 900 хворих. Це майже на 200 людей більше, ніж за відповідний період минулого року.
В обласній клінічній лікарні, до якої зазвичай звертаються з ускладненням деяких хвороб, кількість пацієнтів 2005 року, порівняно з 2004 роком, зросла на 700 осіб. Щоправда, лікарі у цьому загрозливої ситуації не бачать.
– У нас є незначне зростання кількості таких хвороб, як хронічний панкреатит, виразкові хвороби, ревматизм та різні алергічні захворювання, – розповідає начмед обласної лікарні Ольга СНІГУРЯК.
Фахівці у збільшенні кількості деяких хвороб звинувачують "традиційні" фактори – зростання забруднення довкіллля та радіацію, соціальні негаразди, а також самих людей – незбалансоване, нераціональне харчування, мала рухливість, стреси, цигарки, алкоголь, окрім того, більшість невчасно звертається на обстеження та лікування, а звідси загострення та ускладнення.
Чернівчани хворіють на артрит
Серед чернівчан 2005 року найбільше вперше було зареєстровано хвороб органів дихання (понад 40 тисяч на сто тисяч населення). Друге місце посідають хвороби кістково-м’язової системи, тобто артрити, запалення суглобів – понад 11 тисяч хворих на сто тисяч населення. Далі серед чернівчан найбільше було виявлено хвороб сечостатевої системи (96 хворих на сто тисяч населення) та хвороб системи кровообігу, тобто гіпертонія, стенокардія тощо (45 хворих на сто тисяч населення).