
Якомога більше світла
Лимон – дуже світлолюбна рослина і потребує 12-годинного світлового дня. Тому дереву буде краще, якщо встановити над кроною люмінесцентну лампу, і хоча б десять годин на добу воно буде освітлювалося. Корисно для дерева, якщо усі його гілочки розташовані горизонтально. Для цього на ранніх стадіях розвитку дерева гілочки акуратно відгинають вниз і прив’язують мідним дротиком до стовбура.
Лимон любить пухку землю
Насіння висівайте зі свіжого лимона в окремий горщик. Якщо доведеться пересаджувати, робіть це обережно, щоби не пошкодити коріння. Земля повинна бути пухкою – із суміші дернового і компостного грунтів, а також із дренажним прошарком піску та камінчиків на дні горщика. Якщо неможливо забезпечити таку суміш, підійде будь-яка, але наполовину перемішана з біогумусом.
Волого,
але не мокро
Лимон – рослина вологих субтропіків, вона потребує теплого грунту і підвищеної вологості. Краще, щоби вазон стояв біля вікна з північно-східного чи південно-західного боку. Водночас дерево не любить надто жаркого, сухого, а тим паче холодного повітря. Його треба захищати й від прямих сонячних променів, поруч повинна стояти банка з водою. Також дерево любить спокій, його не варто пересувати чи часто повертати. Недостатність вологи, як і її надмірність, може призвести до загибелі цвіту. Температура води має на 2-3 градуси перевищувати температуру повітря. Можна поливати дощовою чи річковою водою, зайву воду треба зливати. Корисно обприскувати дерево теплою водою з пульверизатора двічі-тричі на тиждень.