Десятирічні оптимісти люблять безлад

---
1 858
0
Десятирічні діти чимось подібні до п’ятирічних. Їхню поведінку можна передбачити, вони зазвичай емоційно стійкі, живуть сьогоднішніми турботами і радощами. На світ дивляться весело й оптимістично, щирі, товариські, дружелюбні.
Діти цього віку стають ближчими до батьків, аніж рік тому. Вони визнають батьківський авторитет, підкоряються без внутрішнього протесту, залюбки беруть участь у сімейних заходах. Особливе ставлення у дітей цього віку до матері. Вони не соромляться пригорнутися до неї, обійняти і поцілувати. Дівчатка виявляють до мами цілковиту довіру, можуть ділитися таємницями. Батько має великий авторитет у дітей. "Мій тато сказав", – це вагомий аргумент. Дітям подобається ходити з батьком до кінотеатру, на прогулянку тощо.
Загалом десятирічні діти врівноважені. А якщо й гніваються або дратуються, то швидко заспокоюються і не люблять потім про це згадувати. Вибухи роздратування часто спрямовані проти молодших братів і сестер, які у конфліктах часто й справді винні більше. Якщо через сварку між дітьми карають лише старшого, він гостро переживає таку несправедливість. Батьки таким несерйозним та поверхневим ставленням до розв’язання проблеми показують молодшим дітям, що їхня поведінка буває безкарною.
Доглядати одяг, чистити взуття, прибирати своє робоче місце чи в кімнаті – ці справи не надто приваблюють дітей. Особливо це стосується хлопчиків. Коли в кімнаті безлад, діти почуваються невимушено і затишно. Якщо ж там лад, особливо, якщо його навела мама, дитина стає скутою, не може знайти своїх речей. Внаслідок пошуків порядок знову зникає, і все починається спочатку – мама шокована, проте дитина задоволена і почувається комфортно.
Десятирічні, як і раніше, не люблять "проповідей", "нотацій", "читання моралі". Звісно ж, а кому це подобається?
Десять років – важливий перехідний етап у житті дитини: на зміну молодшому школяреві приходить підліток. Якщо батьки не втратили зв’язок з дитиною на цьому етапі, майбутні зміни у житті дитини минуть для сім’ї менш болісно.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.