Рішення про заборону ТікТок та інших соціальних мереж не є функцією парламенту.
Про це сказав голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова Ярослав Юрчишин в коментарі агентству
УНІАН.
Він наголосив, що в Україні всі санкції стосовно соціальних мереж завжди були прерогативою безпекових органів, а не парламенту. "Парламент не має функції забороняти той чи інший бізнес", - зазначив голова Комітету.
За його словами, якщо є факти виправдання російської агресії, закликів до тероризму і системного не реагування адміністрації мережі на такі випадки, то на це мають реагувати спецслужби України. Також Юрчишин нагадав, що існує санкційний підхід, який дозволяє Україні синхронізувати санкційні списки з партнерами, які допомагають нам у протистоянні російській агресії.
"Це є у нас вже в діючому законодавстві. Відповідно, щоб запустити в дію цей механізм необхідна доповідь Служби безпеки України чи Комітету розвідки при президенті, який очолює Кирило Буданов на Раді національної безпеки і оборони, а потім має бути рішення РНБО, яке вводиться в дію президентом, і тоді застосовуються санкції", - розповів він.
Юрчишин відзначив, що ТікТок на даний час пішов на зустріч і активно співпрацює з українською владою – заблоковано 24 акаунти російських пропагандистів. "Тому, як буде розвиватися ситуація, важко прогнозувати. Можливість застосовування якихось санкційних механізмів не передбачає потреби якихось дій з боку парламенту", - додав він.
При цьому нардеп зазначив, що в парламенті немає якихось законодавчих ініціатив щодо заборони ТікТок.
"На рівні парламенту зараз є інціатива народного депутата Миколи Княжицького про взаємодію зі соціальними мережами, і якщо вона визнається такою, яка не має прозорої системи власності, не створить представництва для роботи з Україною, то можуть бути обмеження у використанні її, але з боку держави, а не громадян. Інших ініціатив щодо функціонування соціальних мереж немає і не впевнений, що найближчим часом з’являться", - наголосив голова Комітету.
Відповідаючи запитання, чи може заборона ТікТоку в США призвести до аналогічного рішення в Україні, Юрчишин зазначив, що в нашому санкційному законодавстві є одна з підстав введення санкцій – наявність фізичної чи юридичної особи в санкційних списках наших партнерів. "Тому таке рішення США може подіяти, але м’яч суто на нашому полі і все буде залежати від позиції наших спеціальних служб", - додав він.
Коментуючи петиції із закликом до заборони ТікТок, Юрчишин зазначив, що це не впливатиме на ухвалення рішення в питаннях, що стосуються національної безпеки.
"Я не впевнений, що петиції про закриття соціальних мереж "Однокласники" чи "ВКонтакте" свого часу набрали би достатню кількість голосів, як і закриття російських каналів. Тобто якщо в спецслужб будуть підстави, то вони ухвалюватимуть рішення, щоб гарантувати безпеку держави, зокрема, й в інформаційному полі. Тому чи це популярно, чи ні, але якщо це зброя в руках, то який би не був популярний автомат Калашнікова в руках російського військового та скільки б не було петицій, щоб не забирати в нього цю зброю, держава зробить все, щоб автомат забрати", - сказав він.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
25-04-2024, 17:33
0
954