Що таке оливне голодування двигуна?*

новини
883
0
* На правах реклами

Автомобільний двигун є складним механізмом, що складається з безлічі деталей і комплектуючих, що взаємодії. Під час спільної роботи вони труться один до одного, через що згодом зношуються. Уповільнити цей процес допоможе моторна олива 10w40. Якщо її в двигуні недостатньо, то агрегат починає відчувати оливне голодування. У статті ми розповімо, чому виникає цей ефект, які наслідки має і як можна уникнути його появи.



Ознаки оливного голодування


Коли рівень мастила в двигуні знижується нижче за допустиму позначку, механізми починають інтенсивно зношуватися. Кількості мастила стає замало для утворення захисної плівки на всіх поверхнях. Тому посилюється тертя, деталі стираються, а в більш довгостроковій перспективі можуть виникати термічні деформації, утворюватися осередки корозії. Якщо вчасно не вжити заходів, автомобільному двигуну може знадобитися дорогий ремонт. У особливо запущених випадках агрегат доводиться повністю замінювати.

Основним симптомом оливного голодування є індикатор, що світиться, на приладовій панелі. Коли лампочка починає блимати або світитися постійно, потрібно негайно перевірити рівень мастила. До інших ознак належать:
  • погіршення динамічних характеристик автомобіля;
  • посмикування машини під час набору швидкості;
  • поява нехарактерно свисту в турбованих моторах;
  • зміна кольору вихлопних газів на синій.
При оливному голодуванні пошкодженню піддаються як елементи двигуна, так і комплектуючі у суміжних системах і механізмах. До неприємних несправностей, що виникають через нестачу мастила, відносяться:
  • стирання сальників клапанів та розгерметизація системи;
  • термічні деформації колінчастого валу;
  • заклинювання поршнів, що передбачає розрив блоку двигуна;
  • приварювання напівкілець до колінчастого валу;
  • зміна геометрії розподільних валів.
Усунення цих та багатьох інших дефектів потребує значних фінансових вкладень, тож краще не допускати такого стану.

Профілактика оливного голодування


Насамперед необхідно регулярно перевіряти рівень мастила у двигуні. Це слід робити при кожному технічному огляді транспортного засобу, а також після тривалого простою.

Також важливо стежити, щоб не було витоків. Якщо під машиною або на поверхнях двигуна з'являються сліди мастила, необхідно перевірити стан ущільнювачів. Гумові деталі з часом втрачають еластичність та руйнуються, тому їх потрібно періодично замінювати.

Якщо рівень оливи у двигуні швидко падає, необхідно перевірити його стан. Надмірне споживання мастила часто буває викликане несправностями та збоями у роботі. Уникнути оливного голодування допоможе регулярне технічне обслуговування автомобіля, а також постійний контроль рівня мастила.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують