RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |


Покров Пресвятої Богородиці, або Покрова Пресвятої Богородиці - це велике церковне свято, пов'язане з переказами про чудесне явище Діви Марії жителям Константинополя. Історію цієї події, яких традицій потрібно дотримуватися в цей день і що грішно робити - в матеріалі нижче.



Покрова Пресвятої Богородиці - як з'явилося це свято і чому воно так називається

Свято Покрови Пресвятої Богородиці має дивовижну історію. Віряни згадують чудесне явлення Божої Матері, яке відбулося в середині X століття у Влахернській церкві Константинополя. У цьому храмі тоді зберігалися головний покров, риза та пояс Пресвятої Богородиці.

910 року Константинополь потрапив в облогу сарацинів - у будь-який момент місто могло впасти. Жителі, розуміючи, що ось-ось увірвуться солдати, знайшли притулок у Влахернському храмі і стали там молитися, зокрема й імператор Лев VI з імператрицею. Під час всенічного бдіння сталося диво: святий юродивий Андрій з учнем Епіфанієм побачили, як Божа Матір уклінно молилася за порятунок народу. Опісля Вона підійшла до Престолу, зняла з голови покривало і покрила ним усіх, хто молився в храмі. Покров сяяв у Її руках, а сама Богородиця стояла в оточенні ангелів і святих. Зникла Вона так само непомітно, а наступного ранку ворог відступив від міста. Є версія, що на морі здійнялася велика буря, яка знищила ворожий флот, за іншою версією - сарацинів розбило візантійське військо.

Як би там не було, але явлення Богоматері стало знаковим і після цього люди стали звертатися до Неї з молитвами про захист і покров. Так свято і отримало свою назву.

Коли Покрова Пресвятої Богородиці у 2023 році

Повна назва свята - Покров Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії. Православна церква завжди відзначала його 14 жовтня. Але цього року, у зв'язку з переходом Православної церкви України на новоюліанський календар, дата свята зсунулася на 13 днів раніше. У 2023 році Покров Пресвятої Богородиці відзначатимуть 1 жовтня.

Водночас прийняття нового календарного стилю або збереження старого залишається правом релігійних громад і монастирів.

Покрова не входить до числа двунадесятих свят, тобто, не належить до 12 головних, оскільки події відбувалися вже не в роки життя Матері Божої. Але тим не менш саме свято в православ'ї вважається великим.

Що не можна робити на Покрову

Як і в будь-яке інше велике свято, на Покрову Пресвятої Богородиці є низка заборон:

заборонено сваритися і лихословити;
не можна займатися важкою працею, прати, прибирати, різати, шити, в'язати, вишивати;
не слід давати порожні обіцянки - це до невдачі;
не можна напиватися.

На Покрову також не слід вдаватися до зневіри і смутку - належить дякувати Господу і Богородиці за все, що маєш.

Що можна робити на Покрову

У це свято заведено йти до храму, поставити свічку і помолитися. У святої Богородиці просять про зцілення від хвороб, родинне щастя і, звісно, моляться про захист від ворогів і мир - у країні та домі. В Україні у свято Покрови відзначають День захисників і захисниць України та просять для них заступництва Богородиці. Вважається, що Покров Пресвятої Богородиці - це день, коли всі молитви будуть почуті.

Крім цього, є й інші традиції на Покрову Пресвятої Богородиці. У цей день прийнято:

готувати млинці та пригощати ними сім'ю та знайомих - що більше млинців, то більше тепла в домі буде;
збиратися з близькими за спільним столом;
обов'язково допомогти бідним і знедоленим - вважається, що щедрість цього дня винагородиться.
Зазвичай до цього дня збирали весь урожай, закінчували всі роботи на полі, в саду і городі та влаштовували широкі гуляння. З Покрови починалася пора весіль. У народі вважалося, що незаміжнім дівчатам у свято слід обов'язково поставити свічку в храмі - що раніше поставиш, то раніше заміж вийдеш.

Прикмети на Покрову Пресвятої Богородиці

З цього дня починаються перші холоди. За його прикметами судили, якою буде осінь, зима і Різдво:

випав сніг на Покрову - Різдво буде без снігу;
тепла і сонячна погода - осінь буде затяжною;
північний вітер дме - до холодної зими, південний - до теплої;
якщо хлопець із дівчиною познайомляться на Покрову - будуть подружжям.
Цього дня також заведено йти до лісу за груздями і рижиками - після їх уже не буде.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
17-09-2023, 09:30
Коментарів 0 Переглядів 11 918

Теги -

Лікарка була близькою подругою легендарного композитора Володимира Івасюка
Причина тимчасового посилення обмежень — пошкодження енергообʼєктів внаслідок масованої ракетно-дронової атаки 25 грудня
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Цього року святкування Хануки триватиме у період між 25 грудня 2024 року та 2 січня 2025 року.


Асад  втік до Путлера, а куди втікатиме той? Блог Ярослава Волощука
Найвагомішою подією останніх двох тижнів стало несподівано швидке падіння режиму Башара Асада.
Користуймося, але безпечно. Блог Юлії Пацаранюк
До того, що Чернівці в години знеструмлень перетворюються на вулик, який гуде генераторами, ми вже звикли.
ВІДЕО Переглянути все відео

Співпраця з агенцією нерухомості допоможе уникнути ризиків та швидко знайти ідеальне житло. Звертайтеся до професіоналів, щоб перетворити пошук нерухомості на легкий і приємний процес.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.

Голосування чернівчан лише підкреслює позитивний імідж автосалону та доводить, що справді American Wheels виправдовує довіру та розвиває автомобільну сферу в Україні.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.

Шукаєте квартиру своєї мрії у Чернівцях, де почуватиметеся комфортно на всі 100%? Обов’язково зверніть увагу на грандіозний проєкт будівельної компанії "Родоліт" — житловий комплекс "Науковий". Чому ця новобудова заслуговує уваги, читайте далі.