RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |


Колишня школа №17, а тепер гімназія №2, розташована серед високих пагорбів Роші-Стинки.



У саду на території закладу буяє зелень, розливаються пахощі бузку та квітів, співають пташки й пробігають їжачки. А в озері неподалік кумкають жаби, плавають риби та качки. Зрідка там можна побачити навіть червонокнижного чорного лелеку.

Про це йдеться у публікації "МБ" від 25 травня, пише molbuk.ua



Не дивно, що така мальовнича місцина надихає школярів любити, досліджувати та оберігати природу. Учні щороку беруть участь у різноманітних екологічних конкурсах і здобувають призові місця.



"Хтось смітить, а ми прибираємо"

Керує екологічним гуртком "Юні захисники природи" вчителька біології, хімії, природознавства та основ здоров’я Оксана Харик.



Вона постійно вигадує щось цікаве зі своїми вихованцями: вони саджають дерева, прибирають територію, виготовляють годівнички для птахів та збирають пернатим корм. Започаткували навіть бізнес-проєкт – чаї з трав, зібраних у лісочку біля школи. Рослини екологічно чисті, адже місцина серед пагорбів віддалік доріг. Частину цього чаю продали на благодійному ярмарку, а за вторговані кошти вдалося придбати мотокосу.

"Наші юні захисники вчаться захищати природу, бо нам справді є що захищати, – зазначає Оксана Харик. – Щороку ми проводимо чотири екологічні акції: осінню – "Посади дерево", весняну – "Зелений паросток майбутнього". Висаджуємо в нашому саду дерева, декоративні рослини. Також у нас є акція "Збережи довкілля чистим", під час якої прибираємо територію спортивного майданчика, озера, транспортної зупинки поблизу. У цих заходах беруть участь і вчителі, і учні. Роботи вистачає: скосити траву, зібрати сухостій, сміття. На жаль, деякі мешканці мікрорайону часом викидають пакети з відходами просто з вікна. От, уявіть, їде собі джип, опускається вікно, висовується звідти рука і кидає пакет просто на узбіччя.

Також опікуємося нашими пернатими друзями. У рамках акції "Нагодуй пташину взимку" наш шкільний патруль збирає корм для пташок. А ще виготовляємо годівнички для різних видів птахів. До цього заняття долучаються і учні, і батьки. Спільна праця зближає родину, та й для пернатих добра справа".

Школярів тут навчають не зривати квіти, а милуватися ними. До прикладу, під час акції "Пролісок" учні мали сфотографувати проліски, яких на довколишніх пагорбах чимало, і полічити, скільки їх виросло на площі метр квадратний.



Діти приносять засушених жуків і навіть черепаху

Ще один проєкт – "Розрив-трава: наша чи чужа?" Одна з учениць, йдучи додому, зацікавилася побаченою рослиною. Сфотографувала її, наступного дня запитала в учительки, що то таке. Вчителька ж, недовго думаючи, запропонувала провести дослідження.

"Ми йшли до ботанічного саду, розпитували про розрив-траву, з’ясували чимало цікавого: що ця рослина хоч і завезена до України, проте давно, тому що зустрічалася ще у легендах наших пращурів. Дуже цікавий вийшов проєкт", – каже Оксана Михайлівна.

Освітянка підходить до шафки й витягує звідти коробки з мушлями, комахами.



"Ось це все діти мені приносять: мертвих жуків, метеликів, засушених жаб і навіть черепаху. З них ми робимо колекції. А знахідка однієї з учениць мене просто шокувала. Дівчинка у восьмому класі, хоче стати хірургом. Знайшла білку, яку розчавила машина. Білочка була вагітною, у неї мало бути четверо діточок. То учениця зробила розтин білочки, витягнула ембріони, поклала у банку зі спиртом і принесла до школи. Мовляв, ось така сталася біда, але нехай хоч школярі подивляться, який вигляд мають ненароджені білченята", – розповідає пані Оксана.









Колись вчителька разом з учнями ходили на пагорби біля школи й стежила за тим, щоби не вирубували дерева.

"Щоправда, це було давно, бо зараз особливо нікуди не підеш – усюди приватна територія", – зауважує.

Збирали екологічно чисті рослини для чаю

Коли ж два роки тому управління освіти запропонувало школам створити підприємницькі проєкти, у гімназії №2 вирішили зайнятися виготовленням чайних сувенірів.

"Це справді унікальна ідея, – зазначає Оксана Харик. – Карпатський чай ми бачили на базарі, а от саме чернівецького немає. Можете собі уявити, скільки знадобилося зусиль, щоби зробити навіть один пакетик чаю. Дбали про те, щоби всі трави були екологічно чистими. Підбирали рослини, які компонують одна з одною. За цим стежила я разом із медпрацівником та рештою вчителів. Дуже обережно додавали рослини, які можуть викликати алергію, наприклад, м’яту. Усе зібране висушили на чистому горищі. Так створили три види чаїв: "Життя без кашлю", "Міцний імунітет" і "Життя без стресу". До кожного збору додали написи з протипоказами та способами приготування".



Вчителька зачитує склад кожного з наборів. Ось, до прикладу, що увійшло до чаю "Життя від кашлю": бузина, шипшина, квіти календули, чебрець, м’ята, цвіт липи, квіти лікарської ромашки, первоцвіт весняний.




Ці чайні сувеніри багатьом сподобалися, уже навіть з’явилися перші клієнти. Проте часу займатися розвитком "бізнесу" багато не було, та й місця для збору рослин з кожним роком стає дедалі менше, зауважує співрозмовниця: "Зараз мікрорайон почали дуже активно забудовувати, вирубують дерева, природу потроху відтісняють".

Учням гімназії дуже пощастило: вони мають можливість бачити наочно те, що вивчають на уроках біології.



"Ми пізнаємо природу безпосередньо, – каже пані Оксана. – До прикладу, у 5 класі є тема "Птахи", то ми ходили на озеро, бачили там качку, качура. Також спостерігали за рибками, жабами. Так цікаво: тут пливе ікринка, поряд – маленький пуголовок, віддалік – доросла жаба. У дітей було стільки емоцій від побаченого!"



Екологія – дуже важлива річ, особливо у наш час, додає вчителька.

"Природа зараз страшенно потерпає від діяльності людини. Тому треба привчити дітей її любити, берегти. Так, поки що вони не зможуть збудувати сміттєпереробний завод. Але у них буде бажання і розуміння, для чого це потрібно. І хтозна, можливо, в майбутньому вони таки зуміють створити якусь корисну для природи річ…" – підсумовує Оксана Харик.



Природа на території та поблизу гімназії взимку (ці неймовірні фото зроблені учнями гімназії)














Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та WAN-IFRA в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.



Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Галина Олійник
28-05-2023, 09:58
Коментарів 0 Переглядів 3 560

Приміщення бібліотечного колектора на вулиці Шептицького зачинено вже понад пів року


Серце захисника перестало битися на 25 році життя
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Серед акторів – Олександр Рудинський, який нещодавно зіграв у серіалі Джорджа Клуні


Асад  втік до Путлера, а куди втікатиме той? Блог Ярослава Волощука
Найвагомішою подією останніх двох тижнів стало несподівано швидке падіння режиму Башара Асада.
Користуймося, але безпечно. Блог Юлії Пацаранюк
До того, що Чернівці в години знеструмлень перетворюються на вулик, який гуде генераторами, ми вже звикли.
ВІДЕО Переглянути все відео

Сьогодні минає 4 роки, відколи Роман Клічук склав присягу Чернівецького міського голови

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.

Голосування чернівчан лише підкреслює позитивний імідж автосалону та доводить, що справді American Wheels виправдовує довіру та розвиває автомобільну сферу в Україні.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.

Шукаєте квартиру своєї мрії у Чернівцях, де почуватиметеся комфортно на всі 100%? Обов’язково зверніть увагу на грандіозний проєкт будівельної компанії "Родоліт" — житловий комплекс "Науковий". Чому ця новобудова заслуговує уваги, читайте далі.

Перемога знову! У 2024 році туристичний комплекс "Аква Плюс", розташований у с. Кам’яна поблизу Чернівців, отримав визнання як найкраща база відпочинку в регіоні в межах престижного конкурсу "Народний Бренд".