Чернівецький краєзнавчий музей отримав матеріали для збереження раритетних фото, унікальних карт, поштових листівок та афіш. Інвентар передав Інститут Буковини Аугсбурзького університету (Німеччина).
Оксана Ротар – заступниця директора музею розповідає, що цьому посприяла наукова співробітниця інституту Крістіна Айден, пише molbuk.ua
"Нам передали шовковий папір різного формату. Зараз у нашому музеї є 17 тисяч старовинних фото, 14 тисяч негативів. Зрозуміло, що на всю колекцію цього матеріалу не вистачить, тому для збереження саме у такому форматі підпадуть тільки деякі експонати", ‒ розповідає Оксана Ротар.
Про те, як планують використовувати матеріали для збереження, розповіла головна зберігачка відділу науково-фондової роботи краєзнавчого музею Наталія Холодницька.
"Музей – це не тільки експозиція та виставки. Це насамперед фондосховище, до якого нараховується багато різноманітних предметів, які складаються з різних матеріалів. Це можуть бути фото, негативи, рукописні документи, поштові листівки кінця ХІХ – початку ХХ століть. Це речі, які потребують належних умов зберігання. І саме безкислотний шовковий папір є одним з кращих для зберігання раритетних експонатів", ‒ ділиться Н. Холодницька.
У музеї запевняють, що такий папір дорогий. Тому через нестачу фінансування закуповувати його на всі експонати неможливо.
"Цей папір цінний тим, що він безкислотний і безлужний. Цей матеріал також добрий для збереження акварелей, графічних робіт, навіть для зберігання ікон, гербаріїв та тканин", ‒ каже пані Наталія.
Насамперед, музей почне працювати з архівними фотографіями та рукописами.
"Такий папір використовують навіть під час реставраційних робіт. Особливо, коли реставрують пошкоджені ікони. Процес зберігання експонатів простий. У конверти кладемо лист, фото чи марку. Якщо це якась тканина, то просто покриваємо її. В один папір закладається один експонат, – розповідає Наталія Холодницька. – Спершу зберігання зробимо для найстаріших предметів, що потребують уваги. Робота велика, але це потрібно. Експонати у цьому матеріалі зможуть зберігатися понад 20 років".
Читайте також: У Чернівцях у музеї будуть вчити розписувати писанки та пекти паскиШовковий папір різного формату, конверти та файли буде використано для збереження фото з колекції письменниці Ольги Кобилянської, поштових листівок часів Першої світової війни та інших особливо цінних експонатів.
У Чернівецькому літературно-меморіальному музеї Ольги Кобилянської, Юлія Микосянчик, старша наукова співробітниця, також планує використати матеріал для зберігання експонатів.
"У наших фондах є старовинні фото, що вимагають певних умов зберігання, графічні роботи, малюнки. Також є рукописи Ольги Кобилянської, які потрібно зберегти для нащадків. Скільки збережемо експонатів завдяки цьому матеріалу, поки що невідомо, адже зараз весь шовковий папір знаходиться в краєзнавчому музеї. Скільки вони передадуть нам матеріалу, відповідно, стільки й збережемо матеріалів", ‒ зазначає Юлія Микосянчик.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
8-04-2023, 15:38
0
2 015