На посаду міністра освіти й науки замість Сергія Шкарлета розглядають трьох кандидатів, пише "УП. Життя" з посиланням на неназвані джерела.
Йдеться про директора Малої академії наук і добровольця 95-ї бригади Десантно-штурмових військ Оксена Лісового, держсекретарку МВС Інну Ящук та народну депутатку від "Слуги народу" Юлію Гришину.
Водночас, за словами Гришиної, вона поки що не проходила співбесіду: "Співбесіди не проходила. Посади міністра освіти немає в моїх планах".
Вказується, що Оксен Лісовий отримав ступінь кандидата філософських наук, у 2015-му - вчене звання доцента. У 2021-му - почесне звання "Заслужений працівник освіти України".
З початку повномасштабного вторгнення Лісовий долучився до війська як доброволець у складі ДШВ. З початку війни його 95-та бригада була на сході, в районі Слов’янськ - Краматорськ - Дружківка.
За інформацією МОН, Лісовий народився у родині репресованого СРСР філософа. До повномасштабної війни обіймав посаду директора "Малої академії наук України".
Друга кандидатка - докторка педагогічних наук, декан факультету початкової освіти та філології Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії та очільниця Департаменту освіти, науки та спорту МВС Інна Ящук.
Закінчила ХГПА за спеціальністю "вчитель молодших класів" та Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка ("початкове навчання та методика педагогіки").
У 2006 році балотувалась до Хмельницької міської ради від Партії патріотичних сил України, а у 2015 році стала депутаткою Хмельницької обласної ради по мажоритарному округу №41 від Об’єднання "Самопоміч".
Того ж року Інну обрали головою Комісії питань освіти, науки, культури, молодіжної політики, спорту і туризму в Хмельницькій обласні раді, а також вона стала членом міжфракційної групи "За рівні можливості".
У 2020 році Інну Ящук обрали депутаткою Хмельницької міської ради від партії "Слуга народу".
Третя кандидатка - нардеп від "Слуги народу" Юлія Гришина. Вона також докторка юридичних наук і професорка. Гришина очолює підкомітет з питань вищої освіти Комітету парламенту з питань освіти, науки та інновацій. У 2000 році закінчила юридичний факультет КНУ імені Тараса Шевченка, там і викладала право.
Кілька років тому Гришину збиралися призначити міністром освіти, її критикували за відсутність деякого майна у декларації та корупційні скандали навколо діяльності її чоловіка.
Наприкінці 2022 року Гришина проголосувала за скандальний законопроект №5655 про містобудівну реформу.
Депутатка розробила та сприяла ухваленню законопроекту про протидію мобінгу (цькуванню) на роботі.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram