У місті облаштовують колишній дитячий майданчик "Сонечко" по вулиці Міцкевича позаду облдержадміністрації.На його території насипали шар подрібненого гравію. Також встановлюють дерев’яні конструкції. У мерії обіцяють, що майданчик буде інклюзивним.
Оновлюють територію спільно з підприємцями, розповів заступник міського голови Василь Зазуляк, пише molbuk.ua
"До нас звернувся директор компанії "Лангейт" Мирослав Николайчук із такою ідеєю, щоб облаштувати тут, на місці старого майданчика, сучасний. Спільно з працівниками департаменту урбаністики розробили проєкт. Підприємець озвучив свої можливості, фінансував виготовлення самих ігрових комплексів. А місто взяло на себе роботи з благоустрою. Зокрема, облаштували підпірну стінку, засипали землю 40-сантиметровим шаром дрібного гравію для безпеки. Зараз завершуємо роботи зі встановлення ігрових комплексів. Ще залишиться облаштувати місця спусків із конструкцій безпечним покриттям із наливної гуми товщиною 6 см. Але це вже закінчимо весною, враховуючи температурний режим.
Також хочу ще наголосити, що цей майданчик буде інклюзивним. Тобто є елементи, де можуть гратися дітки з інвалідністю", - сказав посадовець.
На свою частину робіт місто витратило близько 600 тисяч гривень. "Підприємець, наскільки мені відомо, витратив більше, ніж місто", - додав Зазуляк.
Матеріали для конструкцій обирали такі, щоби вони виглядали естетично та були надійними.
"Точка зору департаменту була така, що це все ж таки середмістя, історична частина. І матеріали мають бути дружніми до середовища, враховуючи, що тут є також зелені насадження, а також довговічними. Обрали акацію. Це доволі дорога деревина, яка довго може слугувати і не виривається з контексту. А ще дуже відмінна від стандартних дитячих майданчиків типу "вирвиоко", - каже заступник мера.
За його словами, під час облаштування наступних майданчиків і далі планують дотримуватися такого принципу.
"Схиляємося до того, щоби в центрі міста були стримані дитячі майданчики. Йдеться в першу чергу саме про матеріал, який використовується. Він має бути натуральним і не вириватися своїми кольорами з контексту історичного середовища.
Переконаний, що у центральній частині міста це не останній майданчик. Ми зараз працюємо над локаціями, які могли би підійти для того, щоби втілити наступного року в центрі ще один майданчик, можливо, більш масштабний. Також працюємо зі спальними районами. Визначаємо ті місця, де багато мешканців і великі запити на те, щоби вони могли там відпочивати з дітьми. Сподіваємося, що наступного року зможемо зреалізувати по всьому місту як мінімум 2-3 достойних майданчики", - каже Василь Зазуляк.
Раніше майданчик по вулиці Котляревського був у вельми занедбаному стані. Тут купами лежало сміття, майже всі ігрові конструкції були зламані.
Чернівчани неодноразово скаржилися на стан майданчика та зверталися до влади з проханням привести його до порядку. Гуляти з дітьми там було нереально. Проблема ще й у тому, що в центрі, нарікають батьки, практично ніде немає дитячих майданчиків. Тож потреба у них дуже велика.
Нагадаємо, дитячий майданчик на розі вулиць Котляревського-Міцкевича встановили у 2004-му році за ініціативи та фінансової підтримки Австрії.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |
20-12-2022, 21:56
0
2 837