Після 40 днів запеклих боїв російські війська пішли з території Київщини. Вони залишили після себе смерть, страждання, руйнування та велику кількість боєприпасів.
Мінували все: будинки, транспорт, побутову техніку і навіть дитячі іграшки.
Щоби зробити будинки, подвір’я, дороги, городи й поля безпечними, на допомогу прийшли піротехніки. Щодня, без вихідних, вони, ризикуючи життями, знешкоджували міни, гранати, залишені ворогом "на згадку". Серед цих героїв – і буковинські рятувальники.
Про півторамісячне перебування на Київщині п’яти піротехніків кореспондентці molbuk.ua розповів начальник групи піротехнічних робіт ГУ ДСНС у Чернівецькій області Михайло Гадзіна.
"На Київщину ми прибули четвертого квітня і пробули там 47 діб, – каже пан Михайло. – Працювали на території Баришівської громади Броварського району. Серед сіл, які розчищали після активних бойових дій, – Рудницьке, Лукаші, Лук’янівка, Перемога, Березовий Гай та інші. Роботи було чимало.
Для порівняння, якщо на Буковині за рік ми в середньому мали 80 виїздів і знешкоджували 100-150 боєприпасів, то за цих 47 діб у нас налічувалося понад 200 виїздів, знищили понад 400 одиниць вибухонебезпечних предметів. Тобто звичну для нашої області річну "норму" ми виконали на кілька років наперед".
Чи безпечно зараз повертатися на деокуповані території? Стовідсоткової гарантії немає, зауважує рятувальник. Але городи засівати вже можна. А от до лісу краще поки не ходити.
"Коли ми у квітні тільки почали розміновувати населені пункти, там агрофірми не обробляли жодного поля: боялися підриву техніки. Проте коли через майже 50 діб нас відправляли додому, всюди вже тривали активні польові роботи. А от ліси, де розміщувалися ворожі позиції, ще поки не розміновували. Тому туди наразі краще не навідуватися", - застерігає Михайло Гадзіна.
Повний текст розповіді піротехніка читайте у випуску газети "Молодй буковинець" у четвер, 2 червня.
Прийдешній рік ознаменувався історичною подією для нашої держави – у ніч із 31-го грудня на 1-е січня призупинено прокачку російського (сибірського) газу по газотранспортній системі України до Європи.
"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.
Співпраця з агенцією нерухомості допоможе уникнути ризиків та швидко знайти ідеальне житло. Звертайтеся до професіоналів, щоб перетворити пошук нерухомості на легкий і приємний процес.
Голосування чернівчан лише підкреслює позитивний імідж автосалону та доводить, що справді American Wheels виправдовує довіру та розвиває автомобільну сферу в Україні.