RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Страсний тиждень: що треба знати про останні дні перед Великоднем і як потрібно харчуватись

Страсний тиждень — останні 7 днів перед Великоднем. Це період для молитов, наведення порядку в будинку та серці, а також найсуворіші дні Великого посту.

З 26 квітня у православних християн починається останній тиждень перед Великоднем, який називається Страсним. Що можна і потрібно робити в ці сім днів, а чого — категорично не можна, йдеться у публікації журналу Фокус.



Страсний тиждень

Страсний тиждень (седмиця) отримав свою назву від слова "пристрасті" в значенні "страждання". Саме в ці дні Ісус Христос був відданий Іудою, зазнав страждання і помер на хресті за гріхи людей, щоб потім воскреснути. Тому кожен день Страсного тижня має особливе значення: присвячений конкретній події з життя Ісуса Христа, називається великим і супроводжується певними діями.

Великий понеділок

У цей день під час служби в церкві згадують про патріарха Йосипа, проданого в рабство рідними братами, і про безплідну смоковницю, яка символізує душу, що розкаялася в гріхах.

У Великий понеділок починають варити масло (миро) на рік наперед, а освячують його у Великий четвер.

Що стосується роботи по господарству, то в цей день можна робити абсолютно все: прибирати в будинку, фарбувати, білити, зайнятися дрібним ремонтом. Особливу увагу варто приділити миттю вікон, оскільки заходити у Великдень з немитими вікнами — поганий знак. Сприятливий день для посадки. Вважається, що все, що буде посаджене у Великий понеділок, дасть хороший урожай.

Страсний тиждень: що треба знати про останні дні перед Великоднем і як потрібно харчуватись


Великий вівторок

У храмах у цей день вірянам розповідають про таланти, воскресіння мертвих, Страшний суд. По господарству, як і в понеділок, можна робити будь-які роботи. Краще присвятити цей день приведенню до ладу одягу, речей, предметів побуту, штопанню, прасуванню і пранню. Тобто саме час навести порядок у шафах і на полицях.

Є певні прикмети і в погоді. Якщо на Великий вівторок йде дощ, то люди вірять, що цьогоріч буде багато грибів, а якщо погода сонячна, то буде багатий урожай.

Велика середа

За біблійними переказами, цього дня Іуда Іскаріот вирішується на зраду Ісуса Христа за 30 срібників. У церкві розповідають про Марію Магдалену, яка омила Спасителю ноги своїми сльозами. Також у цей день заведено сповідатися. Щодо господарських робіт обмежень немає.

У цей день раніше господині купували яйця. Вважалося, що куплені у Велику середу, вони довго не зіпсуються.

Великий (Чистий) п'ятниця

Це день Таємної вечері. У храмах читається одна з найтриваліших служб у році. Також це день причастя. Свічки, запалені в храмі, заведено приносити додому палаючими.

Що стосується домашніх робіт, то в Чистий четвер проводять ретельне прибирання перед святом, починають пекти паски та фарбувати яйця.

Назва дня має на увазі очищення організму й обмивання, причому купатися варто до сходу сонця.

Велика (Страсна) пʼятниця

П'ятий день Страсного тижня вважається днем жалоби і є найсуворішим днем Великого посту, оскільки саме тоді розіп'яли Христа. Народні прикмети забороняють в Страсну п'ятницю роботи по дому.

За прикметами, погода цього дня визначає, якою буде вся весна. Якщо світить сонце — значить буде тепло, якщо ж похмуро і дощ, то такими будуть і наступні кілька тижнів травня.

Страсний тиждень: що треба знати про останні дні перед Великоднем і як потрібно харчуватись


Велика субота

Велику суботу ще називають Тихим днем, оскільки забороняється лаятися, кричати, сваритися і влаштовувати гучні веселощі. Під час служби в церкві в суботу перед Великоднем згадується поховання Христа. У 2021 році ця — день сходження Благодатного вогню. На вечірній службі вже починають святити перші паски і крашанки. Що стосується домашніх справ, то закінчують все, що не встигли доробити.

У цей день не можна нікому нічого давати в борг і позичати, оскільки людина потім весь рік матиме потребу в грошах.

Завершується Велика субота вночі з переходом у свято Великодня.

Чого категорично не можна робити на Страсному тижні

Під час Страсного тижня наказана сувора стриманість, причому це стосується не тільки їжі та плотських утіх, але також вчинків і думок. Заборонені веселощі, неробство та негідні вчинки. Схвалюється заняття благодійністю і допомога ближнім. У жодному разі не варто нікому відмовляти в допомозі, тому що вважається, що устами прохача до людини звертається сам Бог.

Ні в якому разі не можна ні з ким сваритися. Неприпустимі лихослів'я, брехня, заздрість, агресія, хамство, нетерпимість.

У Страсний тиждень у церквах не проводяться хрестини, вінчання, не святкуються дні святих і не поминають померлих.

Меню на Страсному тижні

Понеділок: хліб з овочами, фрукти, мед, горіхи.

Вівторок і середа: сира їжа без олії.

Четвер: гаряча їжа з продуктів рослинного походження, в страви додають рослинну олію.

П'ятниця: дорослі нічого не їдять до часу винесення плащаниці на богослужінні, приблизно до 18:00.

Субота: їжа без олії.

Страсний тиждень: що треба знати про останні дні перед Великоднем і як потрібно харчуватись


Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Микола Кобилюк
26-04-2021, 21:17
Коментарів 0 Переглядів 1 556



Під час траурного мітингу звучали слова глибокого співчуття та вдячності Героєві

Серед звільнених — захисники Маріуполя й "Азовсталі"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Усі послуги у Центрі психічного здоров'я безоплатні


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.