RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

На Буковині розпочалася лісопосівна кампанія – фото

Як і щороку, розпочалася вона на Сокирянщині. Місцевий держлісгосп зазделегідь підготувався: заготовили відповідну кількість сіянців, бо мають в Іванівцях великий лісорозсадник, технічне приладдя для копання грунту, для школярів Романківецької гімназії імені Костянтина Поповича, які займаються в шкільному лісництві, – спеціальну уніформу.

Садять більше дуба звичайного і червоного



Від контори Кельменецького лісництва, що знаходиться в Бузовиці, вирушаємо в урочище Бурдюг однойменного села. Через шість кілометрів потрапляємо на місце посадки й бачимо чималу поляну, всіяну дерев’яними коликами – на відстані до 70 сантиметрів між сіянцями й до чотирьох метрів між рядами й будуть рости дворічні дубки. Всюди видно пні великого розміру: торік тут зрубали граби та декілька дубів 90-річного віку.

– Лісопосівну кампанію ми починаємо і закінчуємо в березні, але через несприятливі погодні умови цього року доводиться садити ліс у квітні, – розповідає Вадим Андрущак, лісничий Кельменецького лісництва. – Загальна площа лісовідновлення – один гектар, ця ділянка – 0,6 гектара. Посадимо на цій ділянці звичайного зрубу чистими рядами 2143 сіянці дуба, а на одному гектарі їх буде 3571. Маємо й одногектарний розсадник для відтворення лісів – дуба звичайного й червоного, гостролистого клена, дрібнолистої липи, явора. Посадку здійснюємо під меч – це металевий розширений внизу засіб, яким добре викопати ямку під сіянці. Останні тримаємо в ємностях з водою, щоб вони не підсохли.

Загальна площа лісових насаджень у лісництві – понад 3200 гектарів. Щорічний обсяг вирощування стандартного матеріалу – 120 тисяч штук. Це твердолистяні породи, з яких 84 відсотки становить дуб.

"Залюбки записався в шкільне лісництво"

Перед початком роботи – інструктаж, і "екіпажі" з двох-трьох осіб обирають собі рядки. Відразу ж вперед виходять члени шкільного лісництва.

– Для мене це не вперше, тому знаю, як треба копати ямки, – каже Антон Рябий, дев’ятикласник Романківецької гімназії імені К.Поповича. – Люблю природу змалку, тому залюбки записався в шкільне лісництво, посадив не одне деревце. Приємно буде глянути на дубові гаї через якийсь десяток років. Це теж буде мій слід у житті.

– Приємно брати участь у посадці нових лісів, – додає Богдан Пастушок, десятикласник, товариш Антона. – Працюєш на повітрі й бачиш результати своєї роботи. До речі, чимало моїх друзів долучається до цієї справи.

– У нашому шкільному лісництві займаються двадцять учнів різних класів, допомагаємо лісівникам добровільно, – ділиться Вікторія Азімова, учителька. – Ми беремо участь у кожній лісовідновлювальній кампанії, бо хочемо, щоб у нас були ліси, а не пустирі. До акції щоразу долучаються й керівники різних служб й організацій району. Дехто навіть садить дерева з членами своїх родин.

– Цієї весни в нас лісовідновлення відбуватиметься на площі 49 гектарів. Крім того, плануємо створити нові лісові насадження на території Ломачинецького лісництва, – розповідає Олександр Чебан, директор Сокирянського держлісгоспу. – Найбільше лісових культур буде висаджено в Іванівецькому та Кельменецькому лісництвах – майже по десять гектарів. Там роботи здійснюватимуться в урочищах Грубна, Бурдюг, Ларга, Берново, Ленківці. Крім цього, сім гектарів лісу з’явиться в урочищах Василівський яр, Ломачинці, Ясинове Ломачинецького лісництва, та по шість – у Романковецькому і Сокирянському підрозділах. Майже весь посадковий матеріал вирощений у наших розсадниках. Для заліснення усіх запланованих площ буде використано 136 тисяч штук дуба звичайного та 12 тисяч штук сіянців горіха чорного. Також для створення нових захисних лісових насаджень ми закупили 1700 сіянців сосни звичайної на Вінниччині.

Коментар

Василь Гончар, начальник обласного управління лісового та мисливського господарства:

– Як і минулими роками, першими розпочали відновлювати й створювати нові ліси на Сокирянщині, Кельменеччині та Хотинщині. Найбільша площа заліснення – у Берегометському лісгоспі – 292 гектари, Путильському – 214. Половина посадкового матеріалу – сіянці ялини ( понад 1,3 мільйона штук), дуба (803 тисячі сіянців), ялиці білої (322 тисячі сіянців) та бука (77 тисяч). Також восени посадимо клен-явір, ясен звичайний, дуб червоний, модрину європейську, горіх чорний та сосну звичайну.

На Буковині розпочалася лісопосівна кампанія – фото
На Буковині розпочалася лісопосівна кампанія – фото
На Буковині розпочалася лісопосівна кампанія – фото
На Буковині розпочалася лісопосівна кампанія – фото
На Буковині розпочалася лісопосівна кампанія – фото
На Буковині розпочалася лісопосівна кампанія – фото
На Буковині розпочалася лісопосівна кампанія – фото
На Буковині розпочалася лісопосівна кампанія – фото
На Буковині розпочалася лісопосівна кампанія – фото
На Буковині розпочалася лісопосівна кампанія – фото
На Буковині розпочалася лісопосівна кампанія – фото


Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Василь Гринюк
10-04-2021, 20:47
Коментарів 0 Переглядів 2 597

Теги -


Під час траурного мітингу звучали слова глибокого співчуття та вдячності Героєві

Серед звільнених — захисники Маріуполя й "Азовсталі"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Усі послуги у Центрі психічного здоров'я безоплатні


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.