Для того, щоб навчитися розбиратися у людях, необхідні не лише інтуїтивні навички і знання. Давайте разом розглянемо найпопулярніші фрази, які допоможуть зрозуміти справжні наміри співрозмовника, інформує
Ukr.Media.
Існує ціла психодіагностична система, яка може розкрити усі індивідуальні особливості людини — вони можуть бути вербальними (те, що людина говорить), і невербальними, тобто те, як людина себе позиціонує без слів. Найчастіше люди фіксуються на поведінці і невербальних аспектах більше, ніж на увазі до того, що і як людина говорить, і це — велика помилка. Розглянемо сім фраз, за якими ховаються певні характеристики особистості людини.
"Я знаю"Саме ця фраза характеризує вкрай впевнену у собі людину. Коли ви щось коментуєте, оцінюєте або просто говорите співрозмовнику комплімент, а у відповідь чуєте подібну фразу, це означає, що у вашого опонента дуже впевнена життєва позиція, і він абсолютно не потребує вашого схвалення.
Часом це означає, що співрозмовник просто не шукає підтвердження своїх талантів, але іноді подібні висловлювання можуть говорити про те, що людині зовсім не цікаво підтримувати контакт, а ваша думка з того чи іншого питання не має для неї значення.
"Я постараюся"Якщо ваш співрозмовник часто вимовляє подібну фразу, це означає, що він полюбляє відкладати справи на безвік і не бажає переходити до певних дій. З одного боку, ми сприймаємо ці слова як згоду, але з іншого, подібний вислів не дає ніяких гарантій того, що людина перейде від слів до справи і виконає дану нею обіцянку.
Спілкуючись з любителем подібних фраз, пам'ятайте, що не варто цілком на нього покладатися — цілком ймовірно, що у найвідповідальніший момент його необов'язковість зіграє з вами злий жарт.
"Ти став іншою людиною"За цим формулюванням ховається маніпуляція, бажання повернути вас у те русло, яке, можливо, вам не підходить, але здається зручним вашому співрозмовнику. Людині властиво змінюватися і зростати, а якщо хтось тягне вас назад, викликаючи у вас внутрішнє відчуття дискомфорту, варто пошукати причини подібної поведінки і зрозуміти, навіщо людині потрібна відсутність змін у вашому житті.
"Нічого собі!"Цей вислів говорить про те, що людина, яка вимовляє його, звикла віддавати більше, ніж брати — вона готова жертвувати своїм часом, комфортом та іншими внутрішніми ресурсами, не вимагаючи нічого натомість.
Якщо ви помітили, що самі часто вимовляєте цю фразу, спробуйте замінити її на більш значущу для вас — наприклад, використовуйте формулювання "Та невже?". Так ви підсвідомо почнете транслювати свою впевнену внутрішню позицію і дасте собі можливість брати краще для себе.
"А що, якщо?"Ця фраза видає тривожну людину — вона бачить світ через призму власного негативного досвіду і малює похмурі сценарії розвитку подій. Таким особистостям може бути складно впустити зміни у своє життя і відкритися новому, оскільки вони впевнені, що у будь-який момент можуть зіштовхнутися з серйозними труднощами.
Проблема полягає у тому, що тривожність може бути заразною — регулярно контактуючи з такою людиною, ви й самі можете почати сумніватися у власних силах і шансах на перемогу.
"Я не розумію"Подібне формулювання демонструє людську впертість і небажання глибоко занурюватися у комунікацію, а також ця фраза може говорити про те, що ваш опонент не хоче брати на себе зайву відповідальність, а, можливо, й зовсім має намір завершити спілкування з вами.
Якщо ви часто помічаєте за співрозмовником вживання подібних виразів, проаналізуйте контекст — у тому разі, якщо він дійсно відмовляється розбиратися у елементарних питаннях і демонструє своє небажання брати активну участь у діалозі, спілкування з ним навряд чи принесе вам задоволення або зиск.
"Давай потім"Людина, яка часто вимовляє цю фразу, використовує її як спосіб завершити неприємну або нецікаву для неї розмову, а також хоче показати, що її думка не збігається з вашою. При цьому вона не прагне аргументувати свою позицію — замість цього вона відкладає бесіду на потім, позбавляючись від необхідності щось пояснювати і обговорювати, що, звичайно, говорить про те, що між вами навряд чи вибудується продуктивний діалог.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
4-04-2021, 01:20
0
2 481