RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Офіціанти під захоплені оплески відвідувачів танцюють гопак, рок-н-рол, брейк-данс… Гуральник пан Штефан у капелюсі і постолах розважає гостей дотепними жартами, тостами і співом. Сам він грає на акордеоні, а відвідувачам вручає бубон, маракаси, щоб вони долучалися до веселощів.

Ресторан "Панська гуральня", який відкрився у Чернівцях на вулиці О. Кобилянської, 5 півроку тому, нині один із найоригінальніших та найзатишніших у Чернівцях та на Буковині загалом.

Історія будинку, в якому знаходиться "Панська гуральня", настільки захоплююча, що про неї хочеться розповісти детальніше.

У статуї над входом увіковічена Європа

Наприкінці XVIII століття, після приходу сюди австрійської влади, у буковинських селах заборонили торгувати горілчаними виробами. Тоді ґуральник Штефан Гайвас подався до Чернівців. На вулиці Молодіївській (так тоді називалася вулиця О. Кобилянської) він спорудив гостинний двір "Три корони". Це була одна із перших у Чернівцях кам’яних будівель. Згодом неподалік гостинного двору з’явилися гуральня та броварня.

«Панська гуральня» – кращі традиції сторічної давнини (на правах реклами)


Через сто років, у 1883 році, на місці "Трьох корон" спорудили кав’ярню "Європа". Над входом до неї розмістили статую Європи. Статуя Європи досі знаходиться над входом і є одним із символів "Панської гуральні". Адже ресторан "Панська гуральня" – це поєднання традицій буковинської кухні, духу старих Чернівців та сучасного європейського рівня обслуговування.

За радянських часів дизайн будівлі неодноразово змінювався, та все ж вона не втратила свого шар¬му. У 1980 році тут відкрили ресторан "Дністер", який функціонував за Радянського Союзу і був вельми популярний серед чернівчан. Кажуть, начебто рецепт відомого салату "Дністер" вперше приготували саме тут.

"Фрігеруй? Цимес? Вареники? Будь ласка!"

Сучасна "Панська гуральня" відновила всі кращі традиції сторічної давнини. Весь інтер’єр закладу – з натурального дерева. Тут можна побачити чимало цікавинок, яких ви більше ніде не зустрінете: прототип старовинного самогонного апарату, величезний рояль, дерев’яні ящики, в яких у давнину перевозили буковинську наливку за кордон (там вона була дуже популярною).

«Панська гуральня» – кращі традиції сторічної давнини (на правах реклами)


"Фірмовим" напоєм ресторану, звісно, є горілка. Тут можна замовити страви всіх народів, які проживали і досі живуть на Буковині. Серед них страви української кухні (борщ, деруни, капусняк, вареники, кулеша з бринзою), румунської (плечинта, токана, фрігеруй), єврейської (цимес, форшмак). У меню навпроти кожної страви зазначено кухню якого народу вона представляє та час приготування. Також є позначки "гостра страва", "для дужої компанії", "новинка від шефа".

Дизайн меню з переліком страв теж досить оригінальний. Він має вигляд старовинної газети: жовтуватий папір, чорно-білі фото. До назв деяких незвичних страв є пояснення. Наприклад: "мітітеї – молдавські маленькі ковбаски. Зазвичай їх готують на гратарі або грилі…"

У сувенірній крамничці можна придбати щось на згадку із "серця Буковини"

До замовлення відвідувачеві додають малюнок, на якому зображено, що саме і де є у ресторані. Звідти гість дізнається, що тут є дві зали, балкон, пивниця, кімната для куріння, сцена, бар, рецепція… Та головне – сувенірна крамниця! Нею "Панська гуральня" дуже пишається. Саме тут перед зором гостей постає широкий асортимент сувенірів на згадку про Чернівці та Буковинський край: книги буковинських письменників (Йосиф Бург, Пауль Целан), шкатулки, вишиванки, глиняні фляги,чашки, календарі, блокноти, магніти, навіть сірники та запальнички. Усе – з малюнками старовинних Чернівців та логотипом "Панської гуральні".

«Панська гуральня» – кращі традиції сторічної давнини (на правах реклами)


А також відвідувачі ресторану можуть придбати частину атмосфери "Панської гуральні", яку представляє продукція власного виробництва: горілка в фірмових пляшечках різного розміру, живе пиво, домашні закрутки. Крамничка працює щодня.

– Ми дуже пишаємося своїм закладом, – каже адміністратор тематично-емоційного ресторану українсько-буковинських мотивів "Панська гуральня" Олександра ІСМАЇЛОВА. – Робимо все, щоби відвідувачам тут було затишно і весело, щоби вони відчули дух давніх буковинських традицій. Сюди приходять і чернівчани, і туристи. Кожен отримує те, за чим прийшов: гарний відпочинок та можливість доторкнутися до справжньої історії Буковини.

"Панська гуральня" завжди рада вітати своїх гостей!

У нас смачно, затишно та весело!

Наша адреса: м. Чернівці, вул. О. Кобилянської, 5, Ресторан "Панська гуральня"
тел.: (050) 47-33-555, (0372) 58-55-22
Редактор: Марія Фернюк
9-07-2015, 16:20
Коментарів 0 Переглядів 15 020

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.