Олена Рєпіна – перша капеланка на Буковині, яка долучилася до команди Всеукраїнського громадського обʼєднання "Капеланський патруль", що співпрацює з правоохоронцями та ДСНС.
З 2024 року сім капеланів ГО "Капеланський патруль" обʼєднують зусилля із правоохоронцями Буковини в допомозі дітям, організовують заходи, що сприяють профілактиці професійного вигорання, допомагають саперам.
"Війна принесла нові виклики, на які треба реагувати негайно. У 2023 році військові продовжували повертатися з фронту з пораненнями. У нашій родині четверо служать із 2014 року. Це постійний моніторинг і підтримка рідних. Люди часто героїзують бійців на фронті, але важливо підтримувати їх і після повернення додому", – каже Олена Рєпіна.
Одного разу знайома повідомила, що її чоловік закінчив "Міжнародну капеланську академію" і розповіла про новий підхід до викладання.
"Ця практика успішно працює в США не лише в армії, а й у великих корпораціях, де люди стикаються з вигоранням. Там посада капелана є штатною. Ми працюємо на волонтерських засадах", – розповідає Олена.
Капеланський патруль на Буковині сфокусувався на правоохоронних органах. Їм важливо допомагати людям завдяки неформальній комунікації, духовній підтримці та акценту на спільних цінностях незалежно від конфесії.
"У нас є сім капеланів, з яких шестеро – чоловіки. Хоча жінка сьогодні може обирати собі яку завгодно професію, саме її емпатія та здатність підтримувати мають особливе значення, особливо в післявоєнний період", – каже Олена Рєпіна.
Олена Рєпіна також зазначає, що капелани в інших областях заступають в наряди з поліцією, особливо коли трапляються такі випадки, як смертельні ДТП, де важливо підтримати родичів у перші хвилини трагедії. Однак, за її словами, будь-які коментарі можна залишати лише після дозволу правоохоронців.
"Навчатися треба все життя"
Рік навчання передбачав тестування і написання трьох есе. Олена зізнається, що матеріалу було багато, але після курсу вона отримала сертифікат і продовжила практику.
"Шлях до капеланства – це не щось, що можна освоїти швидко. У нашій родині шанували молитву і Біблію, і це стало частиною мого життя. Навчання й досвід допомогли поєднати духовні традиції з сучасними потребами", – ділиться Олена Рєпіна.
Після закінчення філологічного факультету, задовго до капеланства, викладала "Основи філософських знань і релігієзнавства" в коледжі. Працюючи в управлінні освіти, очолювала методобʼєднання вчителів християнської етики. Успішно взаємодіяла з представниками різних конфесій, очолюючи відділ культури й туризму Глибоцької РДА, до компетенції якого входило і питання національностей і релігій.
"Щоб стати капеланкою, потрібні не лише знання, а й багаторічний досвід, тому покликання немає статті", – додає вона.
"Поліцейський – друг для дитини"Співпрацю капелани розпочали з ювенальною поліцією, спільно відвідуючи родини, що опинилися у складних життєвих обставинах, доставляючи продуктові набори та підтримуючи дітей, зміцнюючи довіру до правоохоронців.
"Ми переважно співпрацюємо з ювенальною поліцією. Нам важливо, щоб діти розуміли, що поліцейський – це друг, до якого можна звертатися за допомогою", – каже Олена.
Наступний захід відбувся на День захисту дітей у Глибокій на півонієвому полі. Вихованці одного з інституційних дитячих закладів провели час разом із представниками ювенальної поліції. Особливістю зустрічі стало неформальне спілкування, спільна фотосесія на квітковій локації та патріотична руханка дітей і поліцейських за участю чемпіона світу та Європи Івана Гешка.
"Під час Різдвяних свят Буковина долучилася до Всеукраїнського проєкту "Різдво з поліцейським". Капелани спільно з поліцією організували акцію для дітей героїв, які загинули на війні. Діти могли вибрати собі подарунки на суму в кілька тисяч гривень, а правоохоронці стали їхніми гідами, порадниками, друзями у виборі покупок. Важливо, що діти обирали поліцейських, з якими хотіли здійснити покупку, це було дуже зворушливо", – ділиться капеланка.
Для профілактики професійного вигорання наші капелани запросили родини поліцейських і військових 8 окремого гірсько-штурмового батальйону м.Чернівці на сольний концерт патріотичної пісні Тетяни Петришиної.
"Вважаємо, що такі культурні події сприяють збереженню та відновленню ментального здоровʼя, адже професія поліцейського, військового належить до тих, що мають високий ступінь професійного вигорання, – каже капеланка. – Для нас це лише початок, і ми плануємо продовжувати нашу роботу, включаючи підтримку сімей героїв та організацію заходів для поліцейських, – каже Олена Рєпіна. – Наше суспільство має головним запитом сьогодні справедливість і віру в дію законів і верховенство права. Капелани ГО "Капеланський патруль" спрямовують свої зусилля на допомогу тим, хто має справедливість забезпечувати".
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Учора, 17:22
0
977