У Любові Ревуцької була чудова майстерня на вулиці Котляревського. Як справжня художниця, вона любила старенькі будівлі, а тому творила на горищі, звідки відкривається чудовий вигляд... Її картини з’являлися в маленькій кімнаті, де жив дух творчості. На стінах висіли рамки від картин, були і картини без рамок, фотографії. На столі – папери різного формату, пензлі, фарби. А скільки вишуканих маленьких речей можна було там знайти: сухі квіти, листя, старенькі книги, журнали, вазочки цікавих форм. Друзі кажуть, у майстерні Люби не було великого порядку, лише вишуканий творчий безлад. Люди мистецтва любили збиратися у цій майстерні. Вони слухали музику, читали вголос книги, яких навіть не було у бібліотеках. А Любов завжди показувала відвідувачам нові роботи і… залишала їх у подарунок. А на життя заробляла тим, що на митниці працювала експертом-мистецтвознавцем.
Любові Ревуцької немає з нами вже 14 років. В пам’ять про художницю працівники художнього музею відкрили виставку "І біль, і сльози, і любов…". Із приватних колекцій зібрали понад сорок робіт: живопис, графіку, оформлення дитячої програми на телебаченні.
– Виставка у художньому музеї – це лише маленька часточка її спадщини, – каже завідувач відділення образотворчого мистецтва художнього музею Олена ГУЖВА. – Більшість творів зберігаються у родині батька і сестри, у приватних колекціях за кордоном. Те, що немає робіт Любові, показує її душу: вона була дуже щедра. Хтось приходив до неї і казав, що робота дуже гарна і вона віддавала свою працю. Люба була дуже відкритою, любила компанії. Якось вона із трьома подругами влаштувала велику гулянку – подруги святкували спільні сто років, адже кожній виповнювалося по 25…
Багато років Любов працювала на телебаченні, творила ілюстрації для дитячої телепередачі "Чарівне горнятко". Таких малюнків залишилося дуже багато, адже передача існувала 10 років і була дуже популярною серед дітей.
– Боляче, що Люба рано пішла із життя – вона могла залишити стільки вишуканих робіт, – наголошує художник Орест КРИВОРУЧКО. – Познайомилися ми з Любою на дні народження художника-графіка Олега Любківського. Мені дуже подобаються її польові квіти, трави, романтичні пейзажі й чорно-біла графіка, на якій зображено куточок її майстерні. Оригінальною є конструктивна картина, на якій зображено пані під парасолькою. З живописних робіт я би відзначив картинку з червоними маками, над якими летять білі коні. Ця робота надихає, просто хочеться жити.
1-02-2008, 11:13
0
2 285