Від комарів рятує гвоздика, від бджіл – білий одяг

Здоров'я
8 570
0
Не завжди пікнік закінчується вдало. Крім набридливих комарів, на природі є ще й бджоли, оси, кліщі тощо. Укуси цих комах загрожують алергійними реакціями і більш серйозними ускладненнями. Як вберегтися від них і що робити, коли вас уже вкусили?

Комари атакують

Запасіться фумігаторами, антимоскітними мазями та спреями. Також комарів відлякує запах ефірних олій гвоздики, анісу та чайного дерева. Нанесіть кілька крапель на одяг і на віконні рами, щоби комахи не залітали до кімнати. Також комари не люблять запах листя помідорів.
Якщо місце укусу свербить, змастіть його соком цибулі, настоянкою календули, розмоченою у воді харчовою содою або блідо-рожевим розчином марганцівки. Також в аптеці продають спеціальні креми та мазі, які допомагають усунути запалення.

Рятуємося від кліщів

Кліщі живуть на кущах та високій траві. Повернувшись із прогулянки, ретельно огляньте одяг та тіло. Якщо помітили кліща, краще зверніться до лікаря. Якщо ж це неможливо, позбутися паразита можна, крапнувши на нього олії і зачекавши 20 хвилин. Потім захопіть комаху пінцетом якомога ближче до шкіри і намагайтеся "викрутити" кліща круговими рухами. Ще один спосіб: втирайте крупну сіль у шкіру за часовою стрілкою навколо кліща. Сіль подразнює паразита, і він сам вийде назовні.

Наступний крок – оброблення рани. Для цього можна використати йод або будь-який інший дезінфікуючий розчин. Для перестрахування здайте кліща в санстанцію на аналіз, щоби з’ясувати: чи був він заражений хворобою Лайма або енцефалітом.

Вжалила оса

Оси та бджоли під час укусу виділяють особливу отруту, яка може бути небезпечна для алергетиків. Якщо у вас схильність до алергійних реакцій, носіть із собою антигістамінні препарати, які призначив вам лікар.

При укусі насамперед потрібно видалити жало, а потім прикласти до ушкодженого місця ватку, змочену одеколоном або розчином перекису водню. Щоби вгамувати біль, народна медицина радить прикладати до рани шматочок цибулі, ревеню, огірка, лист алое.
На місці укусу виникає свербіння, набряк, почервоніння. Пом’якшити неприємні симптоми можна за допомогою холодного компресу. Нейтралізує отруту ватний або марлевий тампон, змочений у слабкому розчині оцту або у лимонному соку.

Порада

Щоби уникнути укусів, дотримуйтеся прикладу пасічників: одягайтеся в біле. Яскраві кольори та різнокольорові візерунки приваблюють комах, які жалять.
Леся Токарюк

Коментар

Лариса ВОЛОШИНА, доцент кафедри внутрішньої медицини та ендокринології БДМУ:
– Бджоли, оси й джмелі ніколи не переносять збудників хвороб. Однак при ужаленні ними виникає сильний біль, свербіж, жар, почервоніння, набряк. Найбільш вразливі до укусів губи, ніс, шия, статеві органи. Діти та жінки чутливіші до отрути. До токсичної та алергійної реакції більш схильні люди, які мають хронічні хвороби органів травлення, дихання, серцево-судинної системи.
Загальна токсична реакція може виявитися кропив’янкою, підвищенням температури тіла, лихоманкою, головним болем, маренням, судомами, нудотою, блюванням, болем у м’язах та суглобах. Загальні токсичні вияви бувають при множинних ужаленнях (десятки ужалень бджолами, осами, джмелями), а ужалення 2-3 шершнями можуть бути смертельними.
Алергійна реакція може виявлятися кропив’янкою, набряком обличчя, вушних раковин, язика, гортані, рідше – анафілактичним шоком (найбільш загрозлива реакція). Можуть з’явитися відчуття задухи, утруднення дихання, серцебиття, запаморочення, біль у животі. Загроза анафілактичного шоку з кожною наступною атакою комах наростає.
При виникненні алергічної реакції обов’язково слід звернутися до лікаря.

Юрій РАНДЮК, доцент кафедри інфекційних хвороб та епідеміології БДМУ:
– Кліщі можуть бути причиною енцефаліту та хвороби Лайма. Частина хворих не звертається до лікарів у гострій фазі недуги, тому хвороба стає хронічною. А наслідком її може бути навіть інвалідність.
У будь-якому разі після укусу кліща варто звернутися до дільчого терапевта чи інфекціоніста, і якщо немає протипоказів, ввести одну ін’єкцію "Біциліну-5". Це якщо не вбереже від захворювання Лайма, то значно полегшить його перебіг у майбутньому.
Загрозу становлять і комарі. Із 2006 року на Україні діагностують гарячку західного Нілу, за цей період зареєстровано 33 випадки захворювань. Щодо малярії, то в Україні немає природних осередків малярії. Але вони можуть з’явитися, адже є багато завізних випадків.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

14:40
Чому у Чернівцях немає паркомісць для учасників бойових дій?
14:20
Науковець із Чернівців розповів, як стрімкі перепади температур впливають на тварин
13:59
Герої Буковини: загинув старший сержант Володимир Максимов
13:40
Дзюдоїст із Буковини виборов медаль масштабного чемпіонату України
13:20
Повернувся із Бельгії, щоби захищати Україну: пам'яті воїна із Буковини Павла Унгуряна
13:00
Фінансовий гороскоп на тиждень: на кого чекає прибуток 24 лютого – 2 березня
12:41
Весна вже скоро: якою вона буде на Буковині і чи не повернеться зима
12:19
У Чернівцях меншає старшокласників. Куди діваються діти?
11:57
Команда з Буковини здобула перемогу на Фіналі Кубка України з греплінгу та панкратіону
11:39
Пентагон звільняє 5400 цивільних працівників, очікують ще десятки тисяч звільнень
11:17
Чому вага збільшується, навіть якщо ви їсте мало – лікарка дала суттєві поради
10:58
Соцдопомога 2025. Як документально підтвердити автоматичне продовження строку інвалідності
10:38
Жив театром: сьогодні - 90 років з дня народження Анатолія Литвинчука
10:19
Горіли житлові будинки: на Буковині за минулу добу рятувальники ліквідували 12 пожеж
09:59
В Україні стрімко дорожчає один із молочних продуктів
09:38
Команда Трампа впевнена, що зможе закінчити війну наступного тижня
09:17
Субсидія на оренду житла 2025. Куди звернутися за призначенням та які документи потрібні
08:55
Більшість забуває: чому потрібно замочувати рис перед приготуванням
08:37
За минулу добу на фронті - 112 боєзіткнень. ЗСУ знищили ще 1180 окупантів
08:19
Нічна атака росіян: у низці областей України оголошували повітряну тривогу через загрозу ударних БПЛА
08:00
Яке свято 23 лютого в Україні та світі: заборони, традиції, народні прикмети
07:45
Діти створюють пристрої для військових та смертельна ДТП на Руській: головні новини 22 лютого
07:30
Планові знеструмлення: де на Буковині 23 лютого не буде світла
07:00
Погода на Буковині 23 лютого
02:00
Як повернути до життя зів'ялі троянди - оживляємо квіти в домашніх умовах
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм