В урологічному відділенні обласної лікарні швидкої медичної допомоги почав працювати літотріптор – спеціальний апарат для дроблення камінців у нирках та сечовому міхурі. Придбали апарат ізраїльської фірми за бюджетні кошти. Його вартість – майже чотири мільйони гривень. За словами ізраїльських фахівців, які приїхали в лікарню для налагодження обладнання, такого на теренах колишнього Союзу немає.
Тепер у хворих є альтернатива двогодинній операції чи поїздці в сусідні регіони, де вартість дроблення каменів у приватних кабінетах сягає 2-2,5 тисячі гривень за сеанс.
– Раніше тактика була однозначною: хворого госпіталізували, оперували, – розповідає завідувач відділення урології Ігор АРІЙЧУК.
– А це два тижні на лікарняному ліжку. Плюс затрати на забезпечення операції, адже держава виділяє гроші лише на ургентні випадки, а для планових операцій хворим доводиться купувати ліки за власний рахунок. Ми не ведемо моніторингу, скільки хворий повинен залишити в аптеці, але мені довелося оперувати близьких родичів: в аптеці залишили 2,5-3 тисячі гривень.
Тепер маємо альтернативу – літотріптор, який використовують у світі вже 30 років. Я був на стажуванні у Німеччині 1986 року, і тоді там камені вже дробили.
Перевага у тому, що камінь подробили – і ви наступного дня пішли на роботу, а у випадку оперативного втручання – два тижні у лікарні й місяць-два реабілітації. Це економічно вигідно і для хворого, і для держави.
Продемонстрував Ігор Корнійович і відремонтовану операційну, де встановили літотріптор: йшла друга година роботи апарата, а вже двоє хворих вийшли звідти після дроблення каменів. Перший пацієнт, якому подробили камінь за 15 хвилин, не лише усміхався, а й запевнив, що було не боляче. "Хіба що трохи неприємно", – додав.
Юлія БОДНАРЮК
27-05-2011, 13:09
0
4 412