Весна дарує нам не лише сонячні дні, але й, на жаль, гостру недостачу вітамінів. Однак не варто бігти в аптеку за вітамінно-мінеральним комплексом, згадайте про редиску.
– Редиска – багате джерело вітамінів та мінеральних речовин. Вона містить вітаміни С, В1, В2, В5, РР, калій, кальцій, натрій, магній, фосфор та залізо, – говорить Наталія ІФТЕМІЧУК, терапевт міської поліклініки №2. – Цей овоч підвищує імунітет та рівень гемоглобіну в крові. Також редиска підсилює обмін речовин, сприяє покращенню апетиту та травленню завдяки вмісту великої кількості клітковини.
Редиска покращує перистальтику кишечнику, вбираючи шлаки і виводячи їх з організму, чудово розщеплює жири. Тому редиска дуже корисна людям із порушенням обміну речовин, серцево-судинними хворобами, хворим на діабет, особам із надмірною вагою.
Значний вміст у редисці мінеральних речовин робить її необхідною для людей, які працюють з джерелами радіоактивного випромінювання або просто живуть на територіях, забруднених радіонуклідами. Простіше кажучи – нам усім. Подібну захисну дію мають і пектинові речовини, яких також достатньо в редисці.
2007 року учені з Університету штату Огайо встановили, що фрукти й овочі, які мають темний насичений колір, уповільнюють ріст ракових клітин товстого кишечнику. Цьому сприяє антоціанин – пігментний барвник-антиоксидант. Найбільша кількість цієї речовини міститься у винограді, темній моркві, чорниці, чорноплідній горобині й редисці. При цьому антоціанин, який міститься саме в редисці, уповільнює ріст ракових клітин на 50-80 відсотків. До того ж, встановлено, що чим світліша редиска, тим менше в ній вітаміну С. Молоду редиску варто споживати разом із шкіркою, а стару – чищеною. (Л. Токарюк)
Редиска в медицині
Редиску використовують у народній медицині. Відвар коренеплодів редиски (1:30) допомагає при кашлі у дітей. Використовують його також як сечогінний засіб. Сік редиски чудово загоює рани та різноманітні виразки.
23-05-2011, 17:46
0
4 069