RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Здоров'я » Цибуля врятує від ішемічної хвороби

"У моєї доньки часто болить горло. Жодні пігулки, пастилки не допомагають. Спробували народний засіб – цибулю з медом, і дитина швидко одужала", – ділиться досвідом чернівчанка Марія Іллівна.
За словами Наталії ІФТЕМІЧУК, терапевта міської поліклініки №2, серед овочів за поживністю ріпчаста цибуля посідає третє місце після буряку і кореня петрушки. Вона містить цукор, білки, жири, органічні кислоти, мінеральні солі: кальцій, залізо, калій, фосфор, натрій і магній. Цибуля багата на вітаміни С (80-100 г сирої цибулі цілком задовольняють добову потребу людини в цьому вітаміні), В1, В2, В6, Е, РР. Характерний запах зумовлюють ефірні олії, які містять сірку. Ці олії містять фітонциди, які мають лікувальну й антимікробну дію.

Чудовий
антисептичний пластир


Цибуля – чудовий профілактичний засіб від грипу, нежитю, болю в горлі та кашлю. Наприклад, кашель чудово лікує цибулевий сироп: відварити 100-120 г подрібненої цибулі в 250 г води протягом 5-10 хвилин, процідити. Додати 10 чайних ложок цукру і варити на малому вогні до стану сиропу. Приймати по 2-6 чайних ложок на день. При грипі чи нежиті та з метою профілактики в розпал респіраторно-вірусних захворювань натріть на дрібній тертці цибулину і якомога довше подихайте над цибулевою кашкою. Можна також загорнути свіжонатерту цибулю в марлю і вкласти тампони в ніздрі. Під час епідемії грипу та ГРВІ потрібно також більше їсти цибулі. Щоби знищити бактерії в роті, достатньо пожувати цибулю протягом трьох хвилин.

Свіжа цибуля загоює рани й легкі опіки. Тонка напівпрозора шкірочка між шарами цибулі – чудовий антисептичний пластир. Її накладають безпосередньо на уражене місце і прикривають зверху марлею. Цей метод знижує ймовірність утворення шрамів на шкірі. Запечену в тісті цибулю прикладають до наривів, які ще не визріли, з метою пришвидшення цього процесу. А соком свіжої цибулі добре протирати місця укусів бджіл (попередньо вийнявши жало) та комарів. Це зменшить неприємні відчуття та запобігатиме набряканню. Якщо ж розрізану цибулину підвісити чи покласти біля лампи, завдяки її ефірним випаруванням комарі зникнуть зовсім.

Свіжа цибуля, стимулюючи секрецію залоз, покращує травлення, підсилюючи виділення шлункового соку, збуджує апетит, лікує розлад шлунку, має сечогінну дію, а також заспокоює нервову систему. Якщо прийняти на ніч чайну ложку цибулевого соку, змішаного з молоком чи медом, сон значно покращиться.

Серйозний конкурент "Віагрі"


Цибуля зміцнює серцевий м’яз і покращує у ньому кровообіг, запобігаючи ішемічній хворобі, знижує рівень холестерину в крові. У разі високого тиску змішайте однакові частини соку цибулі й меду. Приймайте по дві чайні ложки один раз на день протягом тижня. Після покращення продовжуйте приймати ще протягом кількох днів.

Про збудливу і тонізувальну дію цибулі відомо давно. Турецькі медики дійшли висновку, що цибуля і витяжки з неї – серйозна конкуренція "Віагрі". При цьому цибуля і препарати на її основі не мають жодних побічних дій. Споживання цибулі дає збудливий ефект через потужний вплив на слизову оболонку. Цибуля не лише підвищує потенцію чоловіків, а й сексуальність жінок, тому її корисно вживати обом партнерам. До того ж, цибуля сприяє профілактиці онкологічних захворювань передміхурової залози у чоловіків. Співробітники американського Національного інституту раку дійшли висновку, що вживання 10 г цього овочу на день удвічі знижує ризик виникнення пухлини простати. А болгарські вчені рекомендують при аденомі і гіпертрофії простати з’їдати на ніч невеличку голівку цибулі з хлібом і сіллю чи випивати з медом сік однієї голівки цибулі. (Підготувала Л. Токарюк)

Народна медицина радить

Вугри можна вивести, змащуючи їх двічі-тричі на день цибулевим соком.
Щоби вивести мозолі, вимочіть лушпиння в оцті протягом 12-14 днів. Накладіть на мозоль шар такого лушпиння і зав’яжіть на ніч. Повторіть кілька разів.
Якщо випадає волосся і дошкуляє лупа, за годину чи дві до миття в шкіру голови втирають свіжий цибулевий сік чи кашку, замотують голову рушником, потім змивають.
Для зміцнення волосся і проти лупи використовують настій лушпиння: 25 г лушпиння цибулі на 0,5 л окропу, настоюють 15 хвилин і прополіскують волосся після миття.
Для сухого волосся змішайте по чайній ложці тертої цибулі, яєчного жовтка, меду і олії. Суміш нанесіть на волосся, голову закутайте рушником, через годину змийте.
Для фарбування світлого волосся можна використовувати відвар лушпиння: волосся стає яскраво-золотавим. 30-50 г лушпиння прокип’ятіть у 200 г води протягом 20 хвилин. Процідіть. Цим відваром пофарбуйте волосся після миття: змащуйте його тампоном, доки не набуде потрібного вам кольору.

Цибуля для вроди
Живильна маска для будь-якої шкіри. Свіжий сік цибулі змішайте з рідким медом (1:1 чи 2:1) і нанесіть на шкіру обличчя на 15-20 хвилин. Зніміть маску спочатку вологим, потім сухим тампоном. Ця маска ще й відбілює шкіру. Щоб усунути пігментні плями і ластовиння, робіть таку маску щодня.
Маска для жирної шкіри. З двох голівок ріпчастої цибулі відтисніть сік, до кашки додайте столову ложку соку лимона і накладіть маску на обличчя на 20-25 хвилин, потім змийте теплою і сполосніть холодною водою.
17-02-2011, 11:32
Коментарів 0 Переглядів 4 078

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.