"Раніше ніколи не куштувала хурму. Нещодавно спробувала ці фрукти. Вони дуже смачні, солодкі, трохи терпкуваті. До того ж, мені відомо, що хурма дуже корисна для здоров’я і вберігає від багатьох хвороб. Де вирощують хурму і які корисні мікроелементи містяться у цих плодах?" – запитує чернівчанка Катерина Йосипівна.
Стигла хурма справді дуже солодка, адже вона містить багато легкозасвоюваних цукрів у вигляді глюкози й фруктози. Плоди хурми – справжня природна аптечка.
Батьківщина хурми – Китай. Дерева живуть до п’ятиста років. Заради плодів рослину культивують у багатьох країнах Євразії (Азербайджані, Вірменії, Греції, Грузії, Ірані, Ізраїлі, Іспанії, Італії, Росії (у Краснодарському краї), Туреччині, у Криму), в країнах Америки та в Австралії.
Ліки від недокрів’яЗа словами Дмитра ПОРАДОВА, лікаря-дієтолога, завдяки високому вмісту бета-каротину (провітаміну А) хурма – дуже цінний харчовий продукт. До її складу входять також вітамін С, провітамін А, яблучна й лимонна кислота, багато заліза, кальцію, міді, марганець і калій.
Енергетична цінність хурми – 70 ккал на 100 грамів продукту.
Вітамін А (бета-каротин), що міститься в плодах хурми, позитивно впливає на шкіру, допомагає їй залишатися здоровою, гладкою і молодою, сприятливо впливає і на статеву функцію. Каротин потрібний для збереження гостроти зору, а в поєднанні з вітаміном С його дія підсилюється.
Хурма – загальновизнані ліки від недокрів’я. Завдяки високому вмісту заліза хурму часто рекомендують людям із хворобами крові, зокрема з низьким рівнем гемоглобіну. Аскорбінова і яблучна кислоти сприяють кращому засвоюванню солей заліза з кишечнику. Заліза у хурмі навіть більше, ніж у гранаті.
Забезпечить міцний сонМагній має спазмолітичну та заспокійливу дію, позитивно впливає на нервову систему, стимулює роботу серцевого м’яза, знижує рівень "поганого" холестерину в крові і підвищує рівень "хорошого". Крім того, магній допомагає вивести з організму солі натрію. Щоби збагатити організм магнієм, достатньо щодня з’їдати один стиглий плід хурми, що також забезпечить вам міцний сон.
Хурма містить удвічі більше харчових волокон і корисних мікроелементів, ніж яблука. У ній також багато антиоксидантів. У плодах хурми багато води, білків, вуглеводів, органічних кислот і дубильних речовин. Цей фрукт також багатий на калій, кальцій, магній, фосфор і залізо, а також вітаміни А, С і P.
Хурма – дієтичний продукт, який радять вживати при розладі травлення завдяки вмісту пектину. Хурму використовують у народній медицині при шлункових захворюваннях.
Завдяки високому вмісту цукрів, переважно глюкози й фруктози, хурма підтримує здоров’я серцево-судинної системи, живить серцевий м’яз. При цьому рівень глюкози в крові суттєво не збільшується. Однак не слід вживати хурму при діабеті. (Л. Токарюк)
Що таке корольок?
Крім звичайної хурми, існують ще й корольки. Завдяки їхньому забарвленню їх ще називають шоколадною хурмою. Цей плід має такі самі корисні
властивості, як і звичайна хурма, лише солодший на смак.
30-12-2010, 11:30
0
5 289