RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Здоров'я » Iмбир та м’ята врятують від кашлю

"Весь тиждень відчувала кволість, боліло горло, з’явився жахливий нежить, кашель. Спочатку приймала різноманітні таблетки від застуди, а потім спробувала лікуватися корицею й гвоздикою. Невдовзі мені значно полегшало", – розповідає 45-річна чернівчанка Олена ІВАННИКОВА.

Із застудою справді можна впоратися за допомогою прянощів. За словами Наталії ІФТЕМІЧУК, терапевта міської поліклініки №2, майже усі з них мають могутню антибактеріальну дію.

Кориця містить багато антибактеріальних речовин, тому її чудово використовувати для профілактики грипу. Заваріть 0,5 ч. л. кориці окропом, додайте дрібку чорного перцю і пийте з медом по склянці кожні 3-4 години.

Чорна гірчиця має зігрівальну дію, допомагає очистити легені від мокротиння під час застудних захворювань. При переохолодженні або перших ознаках застуди змішайте 150 г гірчиці і 200 г солі, залийте гарячою водою. Занурте ноги до гомілок у воду і вкрийте їх разом із тазиком теплою ковдрою, тримайте 20 хв. Після ванни сполосніть ноги теплою водою, одягніть теплі шкарпетки і лягайте в ліжко. А якщо вам надокучає кашель, зробіть "чорні" гірчичники: візьміть по 1 ст. л. борошна, чорної гірчиці (попередньо перетертої), соняшникової олії, меду і 1,5 ст. л. горілки. Усе перемішайте, підігрійте на водяній бані. Отримане тісто викладіть на вчетверо складений шматок тканини і прикладайте до грудей і спини, прикривши зверху шматком клейонки і теплою ковдрою.

М’ята. Листя м’яти містить ефірні олії (ментол), вітаміни, дубильні речовини і флавоноїди. Цю рослину здавна використовують як лікувальний засіб при кашлі. Заваріть 2 ст. л. сухого листя м’яти у літрі води, додайте краплю олії м’яти перцевої у кип’ячену воду і зробіть інгаляцію. Незабаром відчуєте полегшення.

Кардамон видаляє надлишки слизу з пазух носа і бронхо-легеневої системи. Рецепт простий: візьміть кардамон – 9 шт., гвоздику – 7 шт., 1/2 ч. л. натертого імбиру і 1 паличку кориці (розміром із вказівний палець). Помістіть усі інгредієнти в літр окропу, кип’ятіть п’ять хвилин, додайте склянку молока, доведіть до кипіння. Пийте напій з медом при застудних захворюваннях, грипі або просто втомі.

Гвоздика має знеболювальну дію. З неї можна приготувати еліксир від ангіни, який застосовують при дискомфорті в горлі. Візьміть 4 пуп’янки гвоздики (або мелену гвоздику на кінчику ножа), розітріть у порошок, залийте склянкою гарячого молока і настоюйте 10 хвилин. Пийте молоко маленькими ковтками, затримуючи у роті або просто прополощіть напоєм горло. Якщо застуда супроводжується головним болем чи нежитем, зробіть "таблетку" з гвоздики: візьміть 1 ч. л. меленої гвоздики, 1 ч. л. води, підігрійте воду і змішайте її з гвоздикою до утворення пасти. Прикладайте цю "таблетку" до чола, скронь і гайморових пазух на 10-15 хвилин.

Куркума добре зігріває організм і має антибактеріальний ефект завдяки фенольним сполукам (куркуминам). При бронхіті, сухості і болі у горлі, тонзиліті й фарингіті випийте перед сном склянку гарячого молока, зваривши у ньому чайну ложку куркуми. При запаленні горла допомагає полоскання 1 склянкою гарячої води з 1/2 ч. л. солі і 1 ч. л. куркуми. При фарингіті 1 ч. л. меду змішайте з 1/2 ч. л. куркуми. Набирайте й тримайте у роті 3-4 рази на день по кілька хвилин.

Перець. Під час застуди розжовуйте по 1 горошині чорного запашного перцю п’ять разів на день (дітям – двічі). При підвищеній температурі заваріть чай, додайте дольку лимона й дрібку чорного перцю. Випийте, вкрийтеся ковдрою і пропотійте. Невдовзі температура знизиться до норми. Крім цього, перець розігріває легені і виводить із них слиз. При кашлі приймайте суміш 1 ч. л. меду з чвертю ч. л. меленого чорного перцю після їди, повільно розсмоктуючи у роті.

Імбир – засіб №1 для профілактики грипу. Ефірна олія імбиру – чудовий імуностимулятор. Для приготування імбирного чаю візьміть 1 ч. л. сухого імбиру і 1 ч. л. куркуми, 200 мл води. Прокип’ятіть воду, додайте до неї спеції і варіть їх на слабкому вогні одну хвилину. Залишіть настоюватися в закритому посуді 20-30 хвилин, остудіть, процідіть і пийте маленькими ковтками.

Бадьян. Завдяки ефірним оліям, які містяться у бадьяні, він розріджує мокротиння, відновлює голос і сприяє відхаркуванню мокротиння. 1 ч. л. потовчених плодів залийте 1/4 склянки окропу і через 10 хвилин процідіть. Отриманий настій розведіть окропом і підсолодіть медом. Пити бадьяновий чай можна 2-5 разів на день. Крім того,можна придбати бадьянову олію для розтирання грудей і спини на ніч. (Л. Токарюк)
23-12-2010, 09:59
Коментарів 0 Переглядів 4 093

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.