Чим відрізняється червона цибуля від звичайної: лікарка розкрила, що краще обирати

Здоров'я / Їжа
548
0
Чим відрізняється червона цибуля від звичайної: лікарка розкрила, що краще обирати

В Україні величезна різноманітність продуктів, а тому часто складно визначитися, що ж вибрати для тієї чи іншої страви.

Лікар-дієтолог, ендокринолог, терапевт, фахівець із внутрішньої медицини клініки дієтології "Самойленко" Олена Зінченко розповіла, яка цибуля корисніша - зелена чи ріпчаста, пише УНІАН.



За її словами, кількість поживних речовин, які входять до цибулі, майже не відрізняються залежно від того, який колір має цей овоч. Уся цибуля багата на вітамін С, калій, а також містить багато клітковини. Однак колір цибулі може вказувати на її особливість.

Яка цибуля краща - червона чи біла

На думку Зінченко, за користю на перше місце можна поставити червону цибулю. Вона має такий колір, оскільки містить велику кількість антиоксидантів антоціанів, які трохи покращують вплив цибулі на здоров'я серцево-судинної системи та протидіють запаленню.

Зелену цибулю можна розмістити на другому місці, оскільки в ній більше антиоксидантів, ніж у білій ріпчастій. Варто зазначити, що будь-яка цибуля, незалежно від кольору, має антиоксидант кверцетин, який покращує імунну функцію. Варто включати в раціон різні види цибулі, щоб його урізноманітнити.

Зелена, ріпчаста та червона цибуля - користь і вплив на організм

Лікар-дієтолог наголошує, що вже доведено позитивний вплив вживання червоної цибулі на здоров'я людей, які мають гіпертонічну хворобу.

"Навіть якщо такі люди кілька разів на тиждень їдять червону цибулю, то забезпечують собі кращий контроль над тиском. Ще завдяки вживанню такої цибулі зменшується ймовірність нейродегенеративних захворювань - деменція", - зазначає вона.

Ще червона цибуля може бути корисною для людей із діабетом 2 типу - завдяки споживанню цього овочу в них покращується рівень глюкози в крові.

У зеленій цибулі багато клітковини, тому вона корисна для травної системи. І червона, і зелена, і біла цибуля класно живлять наші бактерії в товстому кишечнику. У цибулі є пребіотики, які живлять мікробіом у товстій кишці. Бактерії, які перебувають у кишківнику, впливають не тільки на травлення, а й на вироблення серотоніну (гормону радості) і мають протипухлинні властивості залежно від якості мікробіому.

"Не варто уникати вживання білої цибулі - її поживний профіль трохи бідніший, ніж у червоної та зеленої, але разючих відмінностей я не бачу. Тому, якщо немає доступу до зеленої або червоної цибулі, то цілком можна споживати білу цибулю й отримати майже ті самі корисні властивості, але меншою мірою", - додала Зінченко.

Варто зазначити, що в будь-якій цибулі є багато вітаміну С, який здатен покращувати синтез колагену в організмі, що безпосередньо позитивно впливає на стан шкіри та суглобів.

Кому не можна їсти цибулю - рекомендації лікаря

Тепер, коли ми знаємо, яка цибуля корисніша червона чи біла, важливо розглянути можливі протипоказання.

"Фактично немає людей, яким категорично не можна вживати цибулю. Є дві категорії людей, яким потрібно обережно споживати цей овоч, - тим, хто має синдром подразненого кишківника, та особам із гастроезофагеальним рефлюксом. У цибулі є речовини, які можуть посилювати здуття, болі в животі, тож людям, які мають синдром подразненого кишківника, не варто ставити цибулю на перше місце в раціоні", - пояснила фахівчиня.

Цибуля підвищує кислотність шлунка, тому нею не варто зловживати людям із гастроезофагеальним рефлюксом. У таких людей після споживання цибулі може виникати печія та відрижка кислим. Якщо є такі негативні наслідки від споживання цибулі, тоді треба скоротити її споживання - їсти досить рідко або взагалі не споживати.

Вважається, що негативний вплив цибулі зменшується, якщо її піддати термічній обробці, наприклад, протушкувати. Крім того, деяким людям може підходити якийсь конкретний сорт цибулі. Тому людина має сама зрозуміти, яку цибулю їй споживати, в якому вигляді, як часто і яку кількість, щоб не було негативних наслідків для її організму.

"Здоровим людям цибулю можна їсти щодня і додавати в кожну страву, але, звісно, не йдеться про споживання кілограмами. Зловживати цибулею не варто, оскільки вона може навіть вплинути на запах поту. Найкраще за один прийом їжі з'їдати до 100 грамів цибулі", - порадила Зінченко.

За її словами, перед вживанням цибулю слід замочувати, щоб зменшувати інтенсивність її запаху та пом'якшувати смак.

Повідомлення про здоров'я мають суто рекомендаційний характер. У випадку виникнення проблем — звертайтеся до лікаря. Не займайтесь самолікуванням!!!

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

15:00
Всього година такої розваги ввечері й ризик безсоння підвищується на 59 відсотків
14:40
На Буковині судитимуть держреєстраторку, яка завдала державі збитків на у 3,5 млн грн
14:20
У Чернівцях врятували 15 ікон, яким двісті років
14:03
У Чернівцях планують продовжити опалювальний сезон
14:00
Історія подружньої пари акторів, яка переїхала до Чернівців через війну - відео
13:40
Евакуював загиблого побратима у Суджі: морський піхотинець з Буковини отримав нагороду від Сирського
13:27
Курс валют у Чернівцях 1 квітня
13:03
Познімали металеві секції: у центрі Чернівців зруйнували парканчик - фото

Колонка

Читають Коментують
У лісах Буковини вже з'являються делікатесні гриби, але їх легко переплутати із отруйними
18 825
"Не цінуємо своїх": мандрівниця розкритикувала захват візитом ведучого Комарова на Буковину
10 105
На зупинку на Калинівському ринку витратять майже три мільйони
9 547
У Чернівцях зустрінуть двох відважних воїнів, які загинули у Донецькій області
6 478
"Наш бус повністю знищений": волонтери з Чернівців, які потрапили під ракетний обстріл у Кривому Розі потребують допомоги
6 306
У Чернівцях горіла церква: що відомо
6 169
Контролювали весь повітряний простір Європи: відомий мандрівник показав колишній секретний об’єкт на Буковині - відео
4 978
У Покровську загинув військовослужбовець Чернівецького обласного ТЦК
4 978
Не перевищуйте швидкість: де у Чернівцях працюють камери, які фіксують порушення ПДР
4 463
Спланували цілу спецоперацію, але вона зірвалася: на Буковині прикордонники затримали чоловіків, які тікали до Румунії
4 320

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм