RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Здоров'я » Поліклініки працюють до опівночі

У міських поліклініках дочекатися прийому лікаря у довжелезній черзі нині часом важко навіть здоровій людині. Що ж буде, коли епідемія грипу набере обертів? Ми з’ясували, наскільки готові дільничні поліклініки до напливу хворих і що роблять для вирішення проблем.

З’ясувалося, що уже з 29 листопада на прийом до дільничного лікаря можна приходити навіть вночі – у зв’язку зі зростанням захворюваності на ГРВІ міська надзвичайна протиепідемічна комісія запровадила у Чернівцях протиепідемічні обмежувальні заходи.

Зокрема дільничні мережі поліклінік працюють у дві зміни: від 08.00 до 00.00.

Хворих із підвищеною температурою дільничні лікарі обслуговуватимуть переважно вдома, а чернівчан із важким перебігом хвороби та ускладненнями госпіталізовуватимуть. Для цього у міських лікарнях №3 і №4 створили резервний ліжковий фонд для госпіталізації. Про це повідомила міська протиепідемічна комісія.

Щоби здати аналізи, треба чекати більше години

Кореспондент "МБ" побувала в кількох міських поліклініках.

У міській поліклініці №1, що на вулиці Шкільній, дуже людно. Найбільша черга утворилася біля кабінету для здачі аналізів крові та сечі. Цих черг уникнути важко, пояснюють у поліклініці. Терапевт, перш ніж встановити діагноз, направляє пацієнта здати аналізи. Кабінет для здачі аналізів працює лише від 08.00 до 10.00. Тому найбільші скупчення людей зранку. Не завжди встигають прийняти аналізи до 10.00. Тому лаборанти у цій поліклініці змушені працювати, доки не обслужать усіх хворих.

– Чергу зайняла ще сорок хвилин тому, – розповідає чернівчанка Надія Петрівна. – Але впевнена, що стоятиму ще добрі півгодини. Адже здала аналізи тільки половина людей, які прийшли раніше за мене.

– Черга тут просувається максимально швидко, – зауважує чернівчанка Валентина Скрипа. – Вже майже півсотні людей здали аналізи. А в кабінеті вони затримуються не більше трьох хвилин.

На першому поверсі розташовується кабінет рентгенодіагностики. Тут також черга, однак просувається вона відносно швидко. Пацієнтка міської поліклініки №2 чернівчанка Валерія скаржиться, що черги на флюорографію тут дуже великі. Вона прийшла зробити рентген, щоби переконатися, що не хвора на пневмонію.

До терапевтів найдовші черги утворюються ближче до обіду. Як розповіла завідувач другого терапевтичного відділення міської поліклініки №2, що на вулиці Лесі Українки, Тетяна Демчак, нині більше пацієнтів звертається до лікарні із застудними захворюваннями.

– Кількість хворих на ГРЗ, порівняно з позаминулим тижнем, зросла на 16%, – каже завідувач відділення.

При лихоманці викликайте лікаря додому

Не стійте у чергах – радять лікарі чернівчанам, які захворіли. Саме для цього в кожній поліклініці по телефону приймають виклики лікарів додому.

– При виявленні перших симптомів застуди обов’язково звертайтеся до лікаря, – рекомендує головний терапевт міської поліклініки №2 Т. Демчак. – Самолікування в цей період неприпустиме. Якщо ж у вас підвищилася температура тіла, до поліклініки чи лікарні йти не бажано. У такому разі слід викликати дільничного лікаря додому.
За словами терапевта, лише за минулий тиждень кількість викликів дільничних лікарів збільшилася на 10-15%.
Як розповів головний санітарний лікар Чернівецької області Олександр Світличний, найвищий рівень захворюваності очікують уже в другій декаді грудня. Наразі майже 60 відсотків хворих на ГРВІ у місті Чернівці – діти віком до 18 років.

Можливе збільшення кількості пацієнтів у поліклініках лікарі прогнозують також із запланованим відпуском ліків в аптеках за рецептами. Якщо це відбудеться після першого грудня, значну частину робочого часу лікарі змушені будуть витрачати не на лікування, а на писанину. 
Марина КОРПАН

"Гарячі" телефони


За цими номерами телефонів можна отримати консультацію лікарів або викликати лікаря додому

Міська дитяча клінічна лікарня
58022, м. Чернівці,
вул. Буковинська, 4,
(03722) 53-08-75

Міська дитяча поліклініка
58029, м. Чернівці,
просп. Незалежності, 109,
(03722) 4-13-19

Міська поліклініка №1
58000, м. Чернівці,
вул. Шкільна, 8,
(03722) 2-01-15

Міська поліклініка №2
58000, м. Чернівці,
вул. Лесі Українки, 11,
(03722) 2-33-01

Міська поліклініка №3
58032, м. Чернівці,
вул. Південно-Кільцева, 14,
(03722) 4-50-24

Міська поліклініка №5
58022, м. Чернівці,
вул. Стеценка, 5,
(03722) 58-57-09
Обласний центр "Здоров’я"
(03722) 52-32-69 – ця "гаряча лінія" діє при обласному управлінні охорони здоров’я; консультації та рекомендації з лікування надають безкоштовно.
2-12-2010, 13:10
Коментарів 0 Переглядів 12 524

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.