"Всі говорять про епідемію грипу, яка наближається, і про запобіжні заходи. Напишіть, як можна підвищити імунітет за допомогою природних засобів". З повагою, Антоніна Б.
Підвищення імунітету – це несприйняття багатьох захворювань. Хоча в наших аптеках з кожним днем з’являється дедалі більше медикаментів для підвищення імунітету, народні засоби не втрачають свою популярність і значимість.
– Природні препарати не гірші, ніж синтетичні. Вони доступні і справді мають ефект при лікуванні різноманітних захворювань, – говорить Наталія ІФТЕМІЧУК, терапевт міської поліклініки №2. – Саме тому багато наукових лабораторій, які займаються пошуком речовин для підвищення імунітету, знаходять натхнення в природних ресурсах, вивчаючи активні компоненти рослин і створюючи нові рецепти. Народна медицина століттями створювала рецепти для підвищення імунітету, передаючи їх із покоління в покоління. Однак перед застосуванням рецептів народної медицини всім раджу обов’язково проконсультуватися з лікарем.
Народні рецепти
2 ст. л. листя волоського горіха залийте 0,5 л окропу, настоюйте протягом ночі в термосі і пийте по 1/4 склянки щодня. Простіший рецепт: 5-6 горіхів потрібно з’їдати щодня протягом місяця.
Із хвої ялиці готують вітамінний напій, який рекомендують приймати для попередження цинги і підсилення стійкості організму. Для приготування напою 2 ст. л. хвої промивають у холодній воді, викладають у посуд, накривають покришкою, заливають склянкою окропу, кип’ятять 20 хвилин, настоюють 30 хвилин і проціджують. Перед вживанням додають цукор, мед або капустяний розсіл і п’ють по склянці на день за 2-3 прийоми.
250 г цибулі подрібнити і змішати з 200 г цукру. Додати 0,5 л води і варити на повільному вогні не менше, ніж півтори години. До охолодженої маси додати 2 ст. л. меду, процідити і перелити у скляну пляшку. Приймати по столовій ложці 3-5 разів на день.
Візьміть 0,5 кг розім’ятої журавлини, склянку ядер волоського горіха і 2-3 зелені яблука зі шкіркою, нарізані кубиками. Додайте 0,5 склянки води і 0,5 кг цукру і варіть суміш на маленькому вогні до кипіння, після чого викладіть отриману масу в скляні банки. Приймати потрібно по 1 ст. л. вранці та ввечері, запиваючи чаєм.
Вітамінного компоту потрібно пити не менше, ніж 0,5 л на день. Трав: меліси, м’яти, квітів каштана, іван-чаю – візьміть по п’ять ст. л. і заваріть в одному літрі окропу, дайте настоятися впродовж двох годин. Журавлину і будь-які інші ягоди (можна сушені) – чорну смородину, калину, вишню (кількість – за вашим смаком) – зваріть у 2 л води.
500 грамів листя алое промити, просушити, покласти на 5 днів у холодильник. Важливо – вазону повинно бути не менше 3 років, і перед тим, як зрізати листя, його не можна поливати 2 тижні. Пропустити через м’ясорубку листя алое так, щоби вийшло 3/4 склянки. Змішайте алое з такою самою кількістю меду і 1,5 склянки кагору. Пийте по 1 ст. л. тричі на день до їди.
Змішайте по півсклянки соку редьки і моркви, додайте по столовій ложці меду і лимонного соку. Пийте у сезон застуд вранці і на ніч по столовій ложці.
Бальзам: візьміть 500 г товчених волоських горіхів, 300 г меду, 100 г соку алое, додайте сік 4 лимонів і склянку горілки. Все добре перемішайте і залишіть на добу в темному місці. Приймайте по столовій ложці тричі на день за півгодини до їди.
Можна використати рецепт вітамінної ванни для зміцнення імунітету. Вам знадобляться листя, сухі плоди або гілочки малини, обліпихи, смородини, шипшини або горобини (можна використовувати лише ті компоненти, які у вас є). Змішайте всі компоненти в однаковій кількості, залийте окропом, настоюйте 5-10 хвилин. Отриманий відвар додайте у ванну. Також можна використовувати декілька крапель олії евкаліпту або кедра. Тривалість процедури – 10-15 хвилин. Така ванна зміцнить імунітет, полегшить дихання під час застуди, заспокоїть головний біль і ломоту в тілі.
Леся Токарюк
25-11-2010, 11:29
0
4 240