"Потерпаю від гаймориту. Спочатку взагалі гадала, що у мене запалення легень, – настільки поганий був стан. Напишіть, будь ласка, чи обов’язково при гаймориті робити проколювання, і чи можна його вилікувати народними засобами". Марина К., Путильський р-н.
Як зупинити гайморит, доки він не надто "запущений"? Для цього необхідно діяти безпосередньо на слизову оболонку придаткових пазух носа. Це можна зробити вдома. Однак перед застосуванням народних методів порадьтеся з лікарем, який вас лікує.
Розчин морської солі або трав’яний настій (календули, шавлії або татарнику) використовуйте для промивання носових ходів. Це зручно робити за допомогою маленького шприца без голки. Повторюйте процедуру 3-4 рази на день.
Щоби попередити пересушування і набряк слизової, закапуйте ніс олією. Для цього візьміть оливкову й кукурудзяну олії в однакових пропорціях, впродовж доби настоюйте на звіробої, а потім протягом трьох годин прогрівайте на водяній бані. У положенні лежачи закапуйте ніс одразу після промивання.
Йод і марганець. Промивають ніс протягом дня за допомогою великого 20-грамового шприца без голки чи за допомогою маленької груші із додаванням краплі настоянки йоду.
Також можна спробувати зайнятися фізичними вправами, що теж добре допомагає при гаймориті. Стукайте по переніссю 3-4 хвилини великим пальцем, потім трохи відпочиньте. Намагайтеся робити вправи двічі на годину.
Леся Токарюк
думка лікаря
"Проколювання робити
не обов’язково"
– Проколювання при гаймориті робити не обов’язково, все залежить від форми хвороби і її важкості, – говорить Світлана ЛЕВИЦЬКА, доцент курсу лор-хвороб БДМУ, кандидат медичних наук. – Лікування антибіотиками також не обов’язкове: це визначає лікар при огляді пацієнта. Перед використанням методів народної медицини для лікування гаймориту раджу консультуватися з лікарем. Адже, наприклад, при гаймориті категорично протипоказано прогрівання. Лікування гаймориту може бути як дуже просте (використання крапель), так і дуже складне (операція). Усе залежить від стану пацієнта, форми хвороби.
Як розпізнати гайморит?
Гостре запалення придаткових пазух носа має характерні симптоми:
головний біль, який віддає у ділянку зубів, біль посилюється ввечері;
відчуття важкості або здавлювання в обличчі;
біль при натисканні на ділянку придаткових пазух (щоки, чоло);
гнійні виділення з носа або носоглотки;
закладення носа, голос набуває характерного відтінку: "говорить у ніс" – це про синусит;
підвищення температури тіла до 38 °С (при гострому гаймориті);
слабкість, погане самопочуття;
посилення симптомів вірусної інфекції після тижня лікування.