RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Здоров'я » Легко "прочитаєте" своє здоров'я: яким має бути пульс у кожному віці


Усі ми періодично помічаємо за собою, що в момент страху, стресу або будь-яких фізичних навантажень наше серце починає сильно битися в грудях, а кров у венах - пульсувати частіше. Однак мало хто стежить за пульсом у стані спокою, хоча, за даними Американської кардіологічної асоціації (AHA), це життєво важливий показник. Він може розповісти і про загальний стан вашого здоров'я, і, зокрема, про стан серця.

Частота серцевих скорочень у стані спокою не є універсальним показником. Крім віку, такі фактори, як стрес, гормони, тривожність, приймання ліків і фізична активність, впливають на те, який показник можна вважати здоровим для вас, пише Fortune.



У середньому, вважається нормальною частота серцевих скорочень у стані спокою від 60 до 100 ударів на хвилину.

Новонароджені (від народження до 4 тижнів): від 100 до 205 ударів на хвилину.
Немовлята (від 4 тижнів до 1 року): від 100 до 180 ударів на хвилину.
Малюки (від 1 до 3 років): від 98 до 140 ударів на хвилину.
Дошкільнята (від 3 до 5 років): від 80 до 120 ударів за хвилину.
Шкільний вік (від 5 до 12 років): від 75 до 118 ударів на хвилину.
Підлітки (від 13 до 18 років): від 60 до 100 ударів на хвилину.
Дорослі (старше 18 років): від 60 до 100 ударів на хвилину.

У спортсменів або дуже активних людей частота серцевих скорочень у стані спокою може сягати 40 ударів за хвилину; олімпійський чемпіон Майкл Фелпс на піку своєї кар'єри плавця, як відомо, підтримував частоту 38 ударів за хвилину в стані спокою.

Що більше серцю доводиться працювати, щоб перекачувати кров по всьому тілу, поки ви не напружуєтеся, то вищий пульс у стані спокою. Саме тому нижчий пульс у стані спокою свідчить про більш здорову та ефективну роботу м'язів. Дослідження демонструють, що вища частота серцевих скорочень у стані спокою пов'язана з більшою масою тіла, вищим кров'яним тиском і нижчою фізичною підготовкою. Крім того, вчені пов'язують зниження частоти серцевих скорочень у стані спокою і тривалість життя.

Доктор Джозеф Ебінгер, директор відділення коронарної інтенсивної терапії в Інституті серця Смідта заявляє, що частота серцевих скорочень у стані спокою пов'язана з рівнем серцево-судинної підготовки людини.

"Що більше фізичних вправ і регулярних серцево-судинних навантажень, то нижчою буде частота серцевих скорочень у стані спокою", - зазначає він.

Як перевірити свій пульс

Найголовніше - це використовувати два власні пальці та таймер, а не високотехнологічні гаджети. Найкращими місцями для визначення пульсу є зап'ястя, бічні поверхні шиї, верхні частини стопи, внутрішні сторони ліктя.

Повідомляється, що корисно перевіряти його саме вранці, після міцного сну, але до того, як ви встанете з ліжка.

Знайдіть артерію на внутрішній стороні зап'ястя будь-якої руки. Злегка натисніть вказівним і середнім пальцями на артерію. Ви маєте відчувати кожен удар пальців.

Порахуйте кількість ударів за 60 секунд.

Що робити, якщо пульс у стані спокою занадто високий або низький?

Пульс у стані спокою може попередити вас про наявність основної проблеми зі здоров'ям, про яку ви, можливо, навіть не підозрюєте.

"Я кажу людям, що якщо частота серцевих скорочень у стані спокою регулярно перевищує 100, то це привід звернутися по медичну допомогу", - додає Ебінгер.

Крім того, це стосується і тих людей, які відчувають, що їхнє серце б'ється сильніше, або ж серцевий ритм у них і зовсім - нерегулярний.

Пульс понад 100 ударів на хвилину - тахікардія, що виникає з різних причин, включно зі зневодненням, надмірним вживанням кофеїну, палінням або стресом. Серед можливих симптомів - втома, нудота, пітливість і запаморочення.

Брадикардія, з іншого боку, виникає, коли частота серцевих скорочень падає нижче 60 ударів на хвилину. Її можуть спричинити такі стани, як обструктивне апное уві сні та хімічний дисбаланс у крові.

Однак експерти повідомляють, що люди похилого віку більш схильні до цієї форми аритмії, але немає нічого ненормального в тому, що частота серцевих скорочень падає нижче 60 ударів на хвилину, коли ви перебуваєте в глибокому сні.

Повідомлення про здоров'я мають суто рекомендаційний характер. У випадку виникнення проблем — звертайтеся до лікаря. Не займайтесь самолікуванням.


Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
15-11-2024, 13:34
Коментарів 0 Переглядів 783


У Чернівцях відбудуться заходи до Дня пам’яті жертв Голодоморів
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.