Остеохондроз значно «помолодшав»

Здоров'я / Новини Чернівців
5 242
0
"До мануального терапевта потрапила випадково. Прийшла з батьком: у нього боліла спина. Лікар запропонував оглянути і мене. Я дуже здивувалася, адже виявилося, що чотири спинні хребці були не на місці, а шийні – майже всі. Мануальний терапевт пояснив, що це, швидше за все, пов’язано з сидячою роботою, до того ж, застеріг, що у мене остеохондроз", – розповіла 26-річна Анна МИКОЛАЄВА.

Остеохондроз – це хвороба чи наслідок прогресу? За останні роки остеохондроз "помолодшав". Нині потерпають від нього не лише люди похилого віку, але й молодь. Про фактори, які сприяють розвитку цієї недуги, та про лікування остеохондрозу ми спілкувалися з Андрієм НЕЧАЄМ, головним лікарем медичного центру "Меднеан", лікарем-неврологом.

За словами пана Андрія, на розвиток остеохондрозу впливають декілька причин.

 "Нерухомий" спосіб життя. "Остеохондроз виник внаслідок прогресу суспільства. Люди почали мало рухатися і вже не долають великі відстані, – пояснює лікар. – Ми механізували майже всі сфери свого життя, дуже мало виконуємо фізичних вправ. Внаслідок цього хребет не отримує потрібного навантаження".

 Погана екологія – це фактор, який ми не відчуваємо щодня, але він руйнує наш організм, викликаючи не лише остеохондроз, але й інші захворювання.

  Неякісне харчування. "Нині школярі надають перевагу "сумнівному" харчуванню. Раніше ж діти замість "Кока-коли" пили, наприклад, компот, який набагато корисніший, – каже Андрій Нечай. – На якісні продукти харчування натрапити досить складно. Навіть вирощуючи їх у домашніх умовах, нині не можна бути на 100 відсотків впевненим у якості продуктів, адже гербіциди та інші хімічні препарати використовуються часто".

 Надмірні фізичні навантаження. "На цей фактор дехто посилається як на першопричину виникнення остеохондрозу. Однак раніше люди завжди важко працювали. Наші пращури були землеробами. Проте після важкої роботи вони відпочивали на печі, вигріваючи спину. Тому ідеальне ліжко для сучасної людини – із твердою поверхнею, яке вигріватиме спину, – говорить Андрій Володимирович. – Фізичні навантаження можуть сприяти появі певних проблем у разі, наприклад, неправильного підняття вантажу".

За словами Андрія Нечая, остеохондроз не лікується.

– Немає жодних препаратів чи лікувальних методів, які усунуть цю проблему, – зауважує пан Андрій. – Тому не варто вірити масажистам або іншим людям, які запевнятимуть, що вилікують остеохондроз. Цю хворобу за допомогою певного лікувального немедикаментозного комплексу можна зробити неактивною.

Якби остеохондроз був у чистому вигляді, він би ніколи нас не турбував. Незважаючи на те, що хребет обростає сольовими нашаруваннями, канал для виходу нерва все одно залишається досить великим. Біль та дискомфорт з’являються тоді, коли зміщуються хребці, які формують хребет. Внаслідок цього канал виходу нерва зменшується майже вдвічі.

За словами лікаря, остеохондроз може виявлятися по-різному. Людина може відчувати біль безпосередньо у хребті, а декого переслідуватиме головний біль, високий або низький тиск, порушення дихання, виникатимуть проблеми з репродуктивною функцією, порушення ходи тощо.

Досить часто трапляються випадки, коли пацієнти лікуються, скажімо, у кардіолога, не знаючи, що причина недуги полягає зовсім в іншому. Біль при остеохондрозі може імітувати серцевий біль внаслідок защемлення нервових корінців. Інколи пацієнтові достатньо скоригувати спину і відновити нервову провідність тієї чи іншої ділянки. Тому, потрапивши до мануального терапевта, пацієнт відчуває значне полегшення, не використовуючи жодні медикаменти.

– За 11 років практики довелося лікувати приблизно шість тисяч людей. З них лише в од­нієї людини – викладачки аеробіки – я бачив здоровий хребет, – зазначає Андрій Нечай. – Часто траплялося, що людину, за її словами, ніщо не турбувало, однак після коригування спини вона усвідомлювала, що почувається значно краще. Люди похилого віку звикають до того, що у них "все" болить. Однак як лікар наголошую, що їх не повинен турбувати біль. У цьому разі раджу відвідати мануального терапевта для реабілітації, як і всім, хто відчуває певний біль, скутість чи дискомфорт. А для запобігання виникнення будь-яких проблем зі здоров’ям раджу виконувати фізичні вправи, займатися спортом, намагатися споживати здорову їжу, тобто вести здоровий спосіб життя. 
Леся ТОКАРЮК
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

02:00
Як повернути до життя зів'ялі троянди - оживляємо квіти в домашніх умовах
01:45
Навіть фільтр не потрібний: ось як легко очистити воду з-під крана
01:30
Що відбувається з тілом, якщо їсти м’ясо щодня, і скільки його можна вживати
01:15
Лікарі порадили людям за 65 не їсти ці продукти
01:00
Щоб покращити смак. Сім причин, чому ваша кава гірка — і як її правильно заварити
00:45
Що приклеїти на підошву – лайфхаки, щоб взуття не ковзало
00:30
Кому не можна пити кефір? Дізнайтесь, чи входите ви в групу ризику
00:15
Є у кожному домі: чотири продукти, які часто їдять довгожителі світу
22 лютого, 2025
23:45
5 знаків Зодіаку, яким навесні загрожує небезпека: будьте обережні, якщо ви у списку
23:15
Не тільки м'ясо: 12 найкращих продуктів із високим вмістом заліза
22:58
Орбан зробив цинічну заяву про "те, що залишиться" від України
22:34
Папа Римський переніс астматичний криз, його стан критичний, - Ватикан
22:10
"Так несподівано": померла багаторічна завідувачка терапевтичного відділення лікарні на Буковині
22:00
У 4 знаків Зодіаку починається нове життя. Вони відродяться з попелу
21:36
Правила без винятків: 7 речей, які ніколи не варто прати в гарячій воді
21:15
«Раджу всім не вішати носа». Професору ЧНУ Юрію Макару – 90 років, а він досі викладає
ексклюзив
20:59
У Генштабі підтвердили ураження нафтоперекачувальної станції у Краснодарському краї
20:36
Снайпери ліквідували морпіхів РФ, які просувались через річку - відео
20:13
Українська ракета "Трембіта": експерт оцінив, чи зможе вона прорвати ППО Москви
19:58
Що робити, якщо домашній Wi-Fi погано працює: зверніть увагу на деякі предмети
19:38
Трамп погрожує Україні "проблемами" за відмову від угоди з ресурсами
19:16
Герої Буковини: на війні загинув молодий воїн Василь Беслюбняк
18:58
Чому каву п'ють з холодною водою: просте пояснення, що з нею потрібно робити
18:34
ЄС не може погодити 20 мільярдів євро для України
18:11
Українські біатлоністи - восьмі в естафеті ЧС-2025
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм