RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Здоров'я » Від хвороб серця – сексуальні розлади

Сексуальні розлади "помолодшали". Найчастіше це пов’язано із захворюваннями сексуальної системи. Однак є й інші аспекти, на які варто звернути увагу чоловікам.

– Нині не використовують термін "імпотенція", – говорить професор Валерій ЗАЙЦЕВ, уролог медичного центру "Мавекс-медицина". – До того ж, між абсолютним здоров’ям чоловіка й абсолютною неможливістю мати статеві стосунки є певні проміжні етапи. Тому нині вживають термін "сексуальна дисфункція".

Серед основних сексуальних розладів виділяють як еректильну дисфункцію (неспроможність досягти ерекції), так і передчасну еякуляцію (від моменту збудження до моменту еякуляції минає дуже короткий час).

– Це може бути одна-три хвилини, – пояснює Валерій Іванович. – Тривалість статевого контакту понад п’ять
хвилин вважають нормою. Якщо ж він триває менше п’яти хвилин, це вже проблема. Адже зрозуміло, що жінка за цей час не досягає оргазму. Це спричинює стресову ситуацію як у чоловіка, так і у його партнерки.

Розрізняють фактори ризику, які провокують сексуальні розлади.

 Вік – основний фактор ризику. "Доведено, що у чоловіків віком 40-70 років поширення статевої дисфункції становить 52 відсотки. Порушення ерекції виникає у 25-30 відсотків чоловіків середнього віку. З віком воно збільшується", – зазначає Валерій Зайцев.

 Серцево-судинні захворювання. Простежується чіткий зв’язок між проблемами серцево-судинної системи та сексуальними. У "сердечників" дуже часто виникають зміни у судинах статевого члена, порушується кровообіг. Внаслідок цього виникають проблеми з ерекцією.

 Надмірна вага тіла і фізична активність. "Вагу тіла вимірюють за допомогою індексу маси тіла І (індекс маси тіла) = m (маса тіла в кілограмах) / h2 (зріст у метрах у квадраті). Якщо індекс маси тіла понад 30, це свідчить про ожиріння. Якщо понад 26 – про надмірну вагу, – говорить Валерій Зайцев. – Люди, у яких індекс маси тіла вищий 30, потрапляють до групи ризику".

Щодо фізичної активності, то науковці довели, що хоча би 1,5-2 години на тиждень занять фізичними вправами зменшують вірогідність виникнення різноманітних захворювань, у тому числі пов’язаних з еректильною функцією. "Часто запитую своїх пацієнтів, скільки разів на тиждень чи на день вони пітніють, – каже Валерій Іванович. – Фізичні вправи – це не прибивання цвяхів до стіни чи встановлення полички. Йдеться про фізичну активність, яка потребує інтенсивного руху. Це може бути футбол, баскетбол, волейбол, робота у тренажерному залі, звичайний біг тощо".

 Приймання медичних препаратів. За словами лікаря, нині чітко виділено групу препаратів, які можуть спричинювати проблеми з ерекцією. Це насамперед препарати для лікування серцево-судинних хвороб, препарати, які знижують артеріальний тиск, антидепресанти, заспокійливі, гормональні медикаменти. Тому велике значення має досвід і розуміння кардіолога або сімейного лікаря, який призначає ці препарати пацієнтові. Старі препарати, які використовували раніше, більш негативно впливають на сексуальну функцію чоловіків. Натомість сучасні препарати мають менше побічних дій. Тому дуже важливе значення має підбір певного препарату для конкретного пацієнта.

"Правильне лікування серцево-судинних захворювань, безсумнівно, покращує загальний стан пацієнта і сексуальну функцію, – зауважує лікар. – З іншого боку, нині є багато даних про те, що проблеми з ерекцією у чоловіків старшого віку (після 50 років) можуть бути першою ознакою проблем серцево-судинних. Крім того, доведено, що чоловіки старшого віку, які мають кращу сексуальну функцію і довше її зберігають, рідше стикаються із серцево-судинними проблемами".

 Проблеми із сечовипусканням. Серед чоловіків приблизно половина має проблеми із сечовипусканням. Чим більше проблем із сечовипусканням, тим частіше виникають проблеми сексуальні. Правильне й вчасне лікування хвороб сечовипусканням певним чином покращує сексуальні функції.

 Наркотики, паління. "Тривале паління призводить до проблем із судинами, нервовою системою тощо. Це все впливає на сексуальну функцію, – пояснює лікар. – Зловживання пивом також може негативно впливати на різні аспекти життя, зокрема і на сексуальну функцію. Річ у тім, що шкідливе не стільки пиво, скільки продукти, які з ним вживають: чіпси, креветки, горішки та інші шкідливі продукти. Вони містять багато шкідливих домішок. Пристрасть до алкоголю – не нормально. Але у невеликих кількостях, особливо натуральне червоне вино, сприяє нормалізації сексуальної функції та серцево-судинної системи".

– Сексуальна функція – парна. Тому дуже багато залежить також від жінки, – пояснює Валерій Зайцев. – У разі певних проблем жінка повинна підтримати чоловіка. Якщо виникають негативні нюанси, раджу звернутися до лікаря, адже причини еректильної дисфункції можуть бути і гормональні, і психологічні, й іншого походження, а лікують їх по-різному. 
21-10-2010, 10:45
Коментарів 0 Переглядів 2 926

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.