Жовтень – пік збирання обліпихи – чемпіона із вмісту головного ворога застуди – вітаміну С. Ці ягоди можна використовувати не лише для лікування ГРВІ. Про цілющі властивості осінніх ягід розповідає Наталія ІФТЕМІЧУК, терапевт міської поліклініки №2.
Калина –
жіноча ягодаЗа словами Наталії Василівни, тим, хто потерпає від жіночих захворювань, потрібно щодня пити калиновий чай. Для його приготування потрібно 20 ягід потовкти, залити окропом, додати мед за смаком. Цей чай корисний також сердечникам, хворим на гіпертонію. І, звичайно, калиновий чай – чудова профілактика застуди. Якщо відчуваєте перші симптоми застуди, необхідно приготувати особливий калиновий чай.
– У літрову кружку поставте кілька гілочок калини. Важливо використовувати не лише ягоди, але й самі гілочки – у них теж містяться корисні речовини, і залийте це все окропом, – радить Наталія Іфтемічук. – Коли вода буде теплою, додайте столову ложку меду й ложку горілки. Випийте цей чай перед сном і одразу лягайте у ліжко. Наступного дня, якщо застуду не запущено, прокинетеся здоровими.
Застосовувати калину можна й зовні – для компресів під час лікування мастопатії. Калинове пюре, приготовлене з 20 ягід, викласти на ганчірку і прикласти компрес на ущільнення на дві години. Після цього можна на це саме місце прикласти на дві години шматок сала. Робити такі компреси потрібно до повного зникнення ущільнень, але попередньо варто порадитися з лікарем і не нехтувати призначеним лікуванням.
Кизил –
для кишечникуУ кизилі дуже багато пектинів, які сприяють нормальній роботі кишечнику, вітаміну К, що очищує кров, біофлавоноїдів – могутніх природних антиоксидантів. Доки триває сезон кизилу, намагайтеся з’їдати щодня по 20 ягід. Можна з нього приготувати і варення. Кизил дуже корисно їсти з кісточками. Доведено, що вони чудово розчиняються в кишечнику. "Раджу зробити такі ліки: берете кілограм кизилу, миєте його і складаєте в трилітрову банку, додаєте склянку меду, по півлітра окропу й коньяку і настоюєте місяць, – каже Наталія Іфтемічук. – Тим, у кого проблеми з кишечником, потрібно пити ці ліки по столовій ложці тричі на день".
В обліписі – вітамін СВ обліпиховій олії – максимальна концентрація корисних речовин. Для її приготування подрібніть спілі ягоди обліпихи, залийте такою самою кількістю оливкової олії, перемішайте й потримайте на водяній бані 30 хвилин. Приймати таку олію потрібно по 1 ч. л. двічі-тричі день за 30-40 хвилин до їди. Це чудова профілактика застуди, адже в обліписі дуже багато вітаміну С.
Глід допоможе серцюНа глід потрібно звернути увагу тим, хто потерпає від серцево-судинних хвороб. До того ж, глід чудово омолоджує. Отож якщо хочете омолодитися й допомогти своєму серцю, спробуйте наступний рецепт. "Кілограм глоду в поліетиленовому мішечку покласти в морозильну камеру, залишити там на ніч. Наступного дня на секунду ягоди покласти в окріп, щоби вони розмерзли, і протерти через сито. Утвориться желеподібна маса. Додаємо мед у співвідношенні один до одного, добре перемішуємо й кладемо в холодильник", – поділилася секретом Наталія Іфтемічук. Цю масу варто їсти по чайній ложці тричі на день. Глід можна приготувати, як і кизил: наповнити ним трилітрову банку, додати туди коньяк, окріп, мед, настоювати суміш місяць. (Л. Токарюк)
21-10-2010, 09:45
2
5 840