Інсулінорезистентність, сповільнений метаболізм і небажаний набір ваги - поширені проблеми зі здоров'ям. Деякі продукти, особливо з високим вмістом рафінованих цукрів і нездорових жирів, можуть посилювати ці проблеми.
Видання
She finds з'ясувало у Келсі Коста, MS, RDN, і Джессі Федер, дієтолога і персонального тренера, які чотири продукти слід виключити, щоб уникнути проблем зі здоров'ям, пише
УНІАН.
Підсолоджені напоїПідсолоджені напої, включно із солодкою газованою водою, фруктовими соками та енергетичними напоями, є основним джерелом доданих цукрів у раціоні багатьох людей. Вживання цих напоїв пов'язане з розвитком інсулінорезистентності, уповільненням метаболізму і небажаним збільшенням ваги.
"Газовані напої, підсолоджені цукром, зазвичай містять дуже багато цукру і калорій", - попереджає Федер. "Вони не несуть жодної реальної поживної цінності і можуть викликати звикання через смак. Велика кількість цукру і калорій може легко додати жиру на животі і перешкодити схудненню".
Крім того, рідкі калорії часто не дають такого ж відчуття ситості, як тверда їжа, що призводить до збільшення загального споживання калорій.
Ультраоброблені продуктиНадпроцесовані продукти, такі як фастфуд, готові закуски й оброблене м'ясо, часто містять багато рафінованих цукрів, шкідливих жирів і добавок. Крім того, вони, як правило, містять багато калорій, але мало поживних речовин, що призводить до надмірного споживання порожніх калорій.
Крім того, такі продукти часто не володіють ситістю і поживними властивостями цільних продуктів, через що людина схильна переїдати і набирати вагу.
Рафіновані вуглеводиРафіновані вуглеводи, як-от білий хліб, пластівці з цукром і випічка з білого борошна, - це оброблені зерна, в яких відсутні необхідні поживні речовини і клітковина. Ці вуглеводи мають чіткий зв'язок із резистентністю до інсуліну, сповільненим метаболізмом і збільшенням ваги.
"Такі продукти, як білий хліб, рис і макарони, а також десерти з високим вмістом цукру, як-от кекси, печиво та цукерки, містять велику кількість перероблених вуглеводів і доданих цукрів. Ці продукти мають високий глікемічний індекс, тобто вони можуть швидко підвищувати рівень цукру в крові та сприяти розвитку інсулінорезистентності", - зазначає Коста.
Крім того, рафіновані вуглеводи часто містять мало клітковини, яка уповільнює травлення і знижує відчуття ситості, що потенційно може призвести до переїдання.
Жирна їжа"До цієї групи входять продукти з високим вмістом насичених жирів, включно з червоним м'ясом, переробленим м'ясом, вершковим маслом і смаженими продуктами. Високий вміст шкідливих жирів може призвести до запалення і резистентності до інсуліну, що в кінцевому підсумку сприяє набору ваги", - говорить Коста.
Обмеження споживання продуктів з високим вмістом нездорових жирів і вибір на користь більш здорових джерел жирів, таких як авокадо, горіхи і жирна риба, може зіграти вирішальну роль у підтримці здорового метаболізму і управлінні вагою.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
17-07-2024, 23:50
0
177 568