"У дитячому садку, який відвідує мій син, запропонували давати дітям кисневі коктейлі. Чи справді ці коктейлі корисні для здоров’я?" Антоніна Б., чернівчанка.
За словами Сергія ЧИРЯЧУКИНА, лікаря-педіатра, директора навчального центру, кисень може інтенсивно всмоктуватися в кров через кровоносні судини шлунку при потраплянні туди кисневої піни (кисневого коктейлю) упродовж 6-16 годин, що підвищує вміст кисню у крові і відповідно у тканинах організму.
Діти краще почуваються– Це сприяє усуненню кисневого голодування, покращує розумову та фізичну активність, – каже Сергій Пилипович. – За моїми спостереженнями, завдяки прийому кисневого коктейлю пропуски дітей у школі та дитячому садку зменшуються у 3-3,5 разу. Кисневий коктейль обов’язково повинен містити медичний 99,9% кисень, який виробляють лише кисневі заводи, що мають фармацевтичну ліцензію. Таких заводів в Україні є декілька.
Як зауважує лікар, до складу коктейлю входять сироп кореня солодки та сироп шипшини. Можна до кисневого коктейлю додавати фруктові сиропи, соки, відвари лікарських трав, піноутворювачі тощо.
За інформацією організації "Здорове дитинство", яка пропонує допомогу в приготуванні кисневих коктейлів, на тлі екологічної ситуації, яка постійно погіршується, від кисневого голодування (гіпоксії) можуть потерпати абсолютно всі.
За дослідженнями Київського НДІ клінічної медицини, кисневий коктейль активізує функції шлунково-кишкового тракту, покращує травний процес, ефективний при гастриті, порушенні сну й синдромі хронічної втоми. Кисневі коктейлі використовують для профілактики інфекційних захворювань. Зокрема минулого року у Львові під час епідемії грипу кисневі коктейлі давали важкохворим із пневмонією. Як стверджують лікарі, кисневі коктейлі сприяли кращому засвоюванню ліків та пришвидшували одужання.
Коктейлі легко переносяться Внаслідок прийому кисневого коктейлю у шлунку створюється "депо" із пухирців кисню та інших корисних компонентів. Завдяки цьому пришвидшуються обмінні процеси за участю кисню в головному мозку та тканинах організму, а це покращує імунітет та працездатність, а також здатність до логічного мислення тощо. Холодної пори року до кисневого коктейлю додають настоянки лимоннику та елеутерококу.
– Кисневі коктейлі легко переносяться і не викликають побічних ефектів, – пояснює Сергій Черячукин. – У разі виразкової хвороби та інших запальних захворювань перед прийманням кисневого коктейлю раджу проконсультуватися з лікарем. (Л. Токарюк)
Кисневий коктейль застосовують для:
усунення гіпоксії, хронічної втоми, підвищення працездатності, нормалізації сну, зміцнення імунітету;
покращення умов дозрівання плоду під час вагітності, підвищення витривалості під час фізичних навантажень;
усунення гіпоксії у хворих, які страждають на серцево-судинні захворювання, лікування аскаридозу в дітей.
Схема прийому
Добова норма для дорослих – 2 порції (склянки).
Добова норма для дітей – 1 порція (склянка).
14-10-2010, 11:11
0
4 254