RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Здоров'я » Найкращі фрукти з протизапальними властивостями, багаті на антиоксиданти та клітковину


Фрукти мають протизапальні властивості, оскільки містять безліч антиоксидантів і клітковину. Замінити медичні препарати вони, звичайно, не зможуть, але суттєво полегшити стан - можуть.

Як фрукти мають протизапальні властивості, розповідає Real Simple.



Як фрукти зменшують запалення


У вашому організмі можуть виявлятися два різні види запалення.

"Перший тип, званий гострим запаленням, є короткочасним почервонінням або припухлістю навколо рани, що виникає під час її загоєння", - говорить Дженіс Чоу, магістр медичних наук, дипломований лікар-дієтолог і власниця консультаційної служби харчування The Mindful Chow.

Цей вид запалення корисний для вашого організму, і це природна реакція вашої системи на небажане вторгнення (травму, хворобу, інфекцію тощо).

Хронічне запалення - це другий вид запалення, і, якщо його не лікувати, воно завдасть ще більшої шкоди вашому здоров'ю. Його називають "хронічним", тому що він не проходить, а триває протягом більш тривалого періоду часу.

"Хронічне запалення може бути викликано різними факторами, такими як зовнішні та внутрішні травми. Це можуть бути хвороби або стани, які можуть виникнути у людини, або тривала дія навколишнього середовища, (яка вона зазнала)", - додає Чоу.

Приклади екологічних тригерів включають психологічний стрес, забруднення повітря та погане харчування. Хронічне запалення, що виникає внаслідок цих тригерів, може створити середовище для виникнення захворювань.

За словами Чоу, багато видів фруктів мають сильні протизапальні властивості, оскільки вони містять поживні речовини та сполуки, які допомагають зменшити це хронічне запалення, звертаючи особливу увагу на дві основні групи сполук, що містяться в їжі: антиоксиданти та клітковину.

"Роль антиоксидантів полягає у нейтралізації деяких нестабільних молекул у нашому організмі, які можуть виникнути під час запалення", - пояснює Чоу.

Нестабільні молекули, які називаються вільними радикалами, виробляються, коли ваше тіло постійно піддається впливу факторів навколишнього середовища, таких як токсини в повітрі, вживання алкоголю, стрес, погане харчування тощо.

"Надмірна кількість цих нестабільних молекул може викликати довгострокове пошкодження наших клітин, і існують теорії, що такі клітинні пошкодження можуть призвести до хронічних захворювань", додає фахівець.

Більше споживання антиоксидантів з їжею (переважно рослинної) може допомогти нейтралізувати ці нестабільні молекули.

Дослідження також вказують на клітковину як ще одне найбільш корисне з'єднання для зменшення хронічного запалення. Один зі способів, за допомогою якого клітковина може досягти цього, - підтримувати рівень pH кишечника, який зменшує кількість запальних молекул.

Найкращі протизапальні фрукти


Яблука

Їх майже завжди можна знайти в найближчому продуктовому магазині, тому не варто забувати про них, складаючи список покупок. Яблука - чудові джерела антиоксидантів, а саме вітаміну С, кверцетину та флавоноїдів, а ще одні містять багато клітковини, особливо в шкірці.

Ягоди

Дослідження свідчать, що споживання ягід пов'язані з нижчим ризиком захворювань. За словами Чоу, ягоди дуже багаті на клітковину та антиоксиданти, такі як вітамін С.

Наприклад, пів склянки полуниці дає вам 50% денної норми вітаміну С, що рекомендується. Також в ягодах багато кверцетину, каротиноїдів і антоціанів.

Антоціани - це рослинні пігменти, які надають журавлині, полуниці, чорниці, малині та ожині їх красиві червоні, фіолетові та сині кольори.

Кісточкові фрукти

За словами Чоу, персики, сливи та вишня багаті на антиоксиданти, такі як вітамін С, вітамін А, антоціани та фенольна кислота. Вони також забезпечують вас гарною кількістю клітковини.

Червоний та чорний виноград

"Червоний і чорний виноград добре відомий антиоксидантом ресвератролом, який міститься в шкірці. У шкірці також міститься багато клітковини, тому я настійно рекомендую вживати виноград зі шкіркою", - рекомендує фахівець.

Цей більш темний виноград також багатий на інші антиоксиданти, такі як вітамін С, вітамін В2, антоціани, кверцетин і флавоноїди.

Цитрусові

Всі цитрусові, включаючи апельсини, грейпфрути, лимони та лайми, багаті на антиоксиданти, такі як флавоноїди та вітамін С. Пів склянки грейпфрута забезпечує 40% рекомендованої денної норми вітаміну С. Також вони містять багато клітковини.

"Одна застереження щодо грейпфрута: деякі ліки потенційно можуть вступити в реакцію, тому варто радитися з лікарем, перш ніж є", - говорить дієтолог.

Насіння гранату

Коли ви їсте соковиті, хрумкі рубіново-червоні зерна граната, ви отримуєте користь як від клітковини, так і від антиоксидантів, таких як вітамін С, антоціани, дубильні речовини та фенольна кислота. Ці поживні речовини є надзвичайно корисними і є смачним доповненням як до солодких, так і до солоних страв.

Ананас

Ананас містить з'єднання під назвою бромелайн, яке має протизапальні властивості. Ананас також є гарним джерелом клітковини та антиоксидантів, таких як вітамін С та вітамін А.

Кавун

Кавун відомий своїм яскраво-червоним кольором, який обумовлений ще одним потужним антиоксидантом, який називається лікопіном. Це також чудове джерело вітаміну С.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Алісія Давид
23-01-2024, 00:45
Коментарів 0 Переглядів 1 560

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.