Китай обурила нова військова стратегія США

Новини світу / новини
1 108
0
Міністерство закордонних справ Китаю висловило "гнівну" реакцію після оприлюднення нової військової стратегії США.

В першу чергу, в Китаї обурені формулюваннями Штатів щодо територіальних претензій Китаю в Південно-Китайському морі.

Речник МЗС Китаю Хуа Чуньін звинуватила США у безпідставних перебільшеннях.

"Ми висловлюємо незадоволення і виступаємо проти тієї частини звіту США, в якій висловлюються ірраціональні перебільшення щодо погроз з боку Китаю", - цитує Reuters її слова.

"Ми вважаємо, що США слід нарешті залишити своє мислення часів Холодної війни", - додала Чуньін.

У той же час Reuters нагадує, що останні місяці Китай "надзвичайно наполегливо" підкріплює свої територіальні претензії на ряд спірних островів у Південно-Китайському морі, в односторонньому порядку розширюючи їх штучними насипами і зводячи там аеродроми.

Напередодні США представила військову стратегію на 2015 рік. В ній, зокрема, підкреслюється, що повстанські угруповання на Близькому Сході є поточною загрозою безпеки Сполучених Штатів, але ж в той час фокус зміщується в бік державних акторів, таких як Китай, Іран, Росія та Північна Корея.

Відзначається, що загроза війни між великими державами хоч і залишається на низькому рівні, але зростає.

Підкреслюється, що Китай, Іран, Росія та Північна Корея не прагнуть до прямої воєнної конфронтації з США, але їх дії викликають серйозні побоювання, яким міжнародне співтовариство повинно протистояти спільно.

Раніше повідомлялося, що Китай представив свою військову стратегію. Зокрема, на тлі напруженості в Південно-Китайському морі на спірних територіях, в стратегії прокоментована позиція Китаю наступним чином: "Деякі сусіди роблять провокативні дії і зміцнюють військові присутність на рифах Китаю і островах, які вони нелегально окупували. Деякі треті країни (які не є сусідами, натяк на США - ред.) також втручаються в справи Південно-Китайського моря, ведуть стеження і розвідку проти Китаю".

На архіпелаг Спратлі (кит. Наньша - ред.), крім Китаю, претендують Бруней, В'єтнам, Малайзія, Тайвань і Філіппіни.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують