ЗМІ: Німеччина погрожує Греції виключенням з єврозони

Новини світу / новини
868
0
ЗМІ: Німеччина погрожує Греції виключенням з єврозони

Влада Німеччини зробила фінальне попередження Греції, пригрозивши виключенням з єврозони, у разі якщо країна не зможе досягти успіху в переговорах з кредиторами.

Також видання з посиланням на джерело, близьке до канцлера Німеччини Ангели Меркель повідомляє, що дедлайн не будуть зрушувати, передає The Sunday Times.

При цьому наголошується, що аналогічної думки дотримується і президент Європейської ради Дональд Туск, який заявив, що "гра в боягуза, як і пошуки винного, повинні закінчитися".

Згідно з даними опитування інституту вивчення громадської думки GPO, майже 70% греків хочуть залишитися в єврозоні. Крім того, близько 68% респондентів переконані, що, незважаючи на протиріччя, Афіни все-таки погодяться з умовами кредиторів.

При цьому більшість німців виступають за вихід Греції з єврозони.

Щодо ймовірності виходу Греції з єврозони розподілилися майже порівну: 49% респондентів вважають такий варіант найімовірнішим , 41% - малоймовірним.

Нагадаємо, 14 червня Єврокомісія оголосила про провал переговорів з Грецією. Незважаючи на деякі зрушення, досягнуті в ході переговорів, все ще зберігаються суттєві розбіжності між планами Афін і вимогами кредиторів з питання проведення реформ в Греції.

Центральний банк Афін у доповіді заявив, що провал угоди з кредиторами призведе до неконтрольованої кризи в країні, яка може привести до виходу Греції з єврозони, і, швидше за все, з ЄС. На наступний день МВФ відмовив Греції у відстроченні оплати по кредиту.

Лагард підкреслила, що Афіни повинні повернути 1,5 млрд євро ($ 1,7 млрд) Фонду до 30 червня. Інакше вже з 1 липня, це буде розглядатися як заборгованість. Це завадить Греції отримати будь-яку іншу додаткову допомогу від кредитора.

Пізніше глава МВФ заявила, що визнає дефолт Греції 1 липня в разі невиплати боргів.

З 2010 року Євросоюз і МВФ виділили Греції кредитів майже на 250 мільярдів євро. Незважаючи на часткове списання заборгованості в 2012-му, її держборг нині становить понад 315 мільярдів євро, що являє собою 175 відсотків ВВП. Це в три рази перевищує гранично допустимий рівень держборгу країн зони євро. Згідно з європейським Пактом стабільності і зростання, даний показник повинен становити не більше 60 відсотків від ВВП.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують