Німецкий МЗС здивований рішенням Росії постачати Ірану ЗРК С-300

Новини світу / новини
799
0
Німецкий МЗС здивований рішенням Росії постачати Ірану ЗРК С-300

Німецькі політики продовжують висловлювати подив у зв'язку з рішенням Москви відновити Тегерану поставки зенітно-ракетних комплексів С-300.

У середу про це заявив глава МЗС ФРН Франк-Вальтер Штайнмайєр на прес-конференції за підсумками міністерської зустрічі G7, що завершилася в німецькому місті Любек, повідомляє кореспондент Укрінформу в ФРН.

"Я здивований таким рішенням", - сказав Штайнмайєр.

За словами міністра, зараз, коли після 12 років напружених і здебільшого безуспішних переговорів через 2,5 місяця є реальна надія досягти реального результату, "нам не варто робити кроки, які будуть неправильно розцінені тією або іншою стороною".

Напередодні канцлер ФРН Ангела Меркель піддала Росію критиці в зв'язку з цим. "Я виступаю за те, щоб скасовувати санкції спільно", - заявила Меркель.

Відреагували на указ президента РФ Путіна, згідно з яким було знято заборону на постачання Тегерану ракетних систем С-300, введену Дмитром Медведєвим в 2010 році в контексті санкцій ООН, також ЗМІ.

Так, оглядач DW Крістіан Тріппе вважає, що таким своїм кроком Москва "цю дорожню карту, з такими труднощами узгоджену в Лозанні, тепер перекреслила", переслідуючи виключно свої власні інтереси в надії на багатомільярдні бартерні угоди.

"Однак сучасні ЗРК - це не якийсь випадковий товар. У кризовому регіоні вони змінюють баланс сил у боротьбі за політичну владу ", - зазначає Тріппе.

Він вважає, що за рахунок угоди з ракетами Росія намагається забезпечити собі найвигіднішу позицію в боротьбі за іранський ринок. І коли найближчим часом антиіранські санкції буде офіційно скасовано, Росія хоче бути в перших рядах. Те ж повториться і з Сирією. Усе це дуже добре вписується в стратегію Росії на Близькому Сході – за будь-яку ціну зберегти вплив на всьому регіоні.

"У такій хвацькій ракетній дипломатії криється і ще одне важливе послання Москви: санкції - річ нерозумна, їх потрібно скасувати якомога швидше. Це позиція країни, яка сама обкладена санкціями з боку ЄС і США, і боїться нових штрафних заходів", - додає автор.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують