Марсохід Curiosity виявив залишки стародавнього озера

Новини світу / новини
3 117
0
Марсохід Curiosity виявив залишки стародавнього озера

Фахівці NASA припустили існування стародавнього озера або ланцюга озер на Марсі на основі нових даних, які передав марсохід Curiosity.

Апарат виявив, що основа гори Еоліда в кратері Гейла має шарувату структуру з різним хімічним складом. Крім того, вчені помітили характерну систему каналів, що має форму дельти земних річок, передає ТСН.

Вони припустили, що Еоліда з`явилася в результаті багаторазового наповнення і висихання стародавнього озера в кратері Гейл, які відбувалися протягом приблизно 10 млн років. Таким чином, в далекому минулому, вважають вчені, в кратері перебувала не гора, а озеро або ланцюг озер.

Якщо ця гіпотеза правильна, зазначають у NASA, то атмосфера стародавнього Марса могла підтримувати плюсову температуру і вологий клімат по всій планеті.

Щоправда, нині не вдається пояснити, яким чином це могло відбуватися. Раніше вважалося, що плюсова температура і вологий клімат підтримувався тільки в деяких районах планети, а також під поверхнею.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.