У Буркіна-Фасо після відставки президента Блеза Компаоре відбулися два перевороти протягом доби.
Зокрема, через кілька годин після того, як про своє керівництво країною заявив командувач Збройних сил Оноре Траоре, про захоплення президентських повноважень оголосив заступник голови президентської охорони полковник Ісаак Зида.
Агентства не повідомляють, що спричинило чергову зміну влади в західноафриканській країні. Очевидці кажуть, що населення країни не звернуло на це особливої уваги і продовжує святкувати повалення багаторічного національного лідера Компаоре.
Переворот у Буркіна-Фасо стався після того, як Компаоре, який правив країною 27 років, заявив про плани продовжити свої повноваження. У столиці почалися заворушення, які призвели до того, що бунтівники захопили і спалили будівлю парламенту. Під час заворушень 4 людини загинули, 6 зазнали травм різних ступенів тяжкості.
Після того сотні тисяч людей вийшли на вулиці столиці країни Уагадугу, а військовики оголосили, що беруть владу в свої руки. Президент спочатку заявив про готовність до вільних виборів, а потому подався до кордону зі сусідньою Ганою, де, за деякими даними, має намір попросити політичного притулку.
Саме Ісаак Зида оголошував захопленому натовпу про те, що президент покинув столицю.
Компаоре прийшов до влади в 1987 році, поваливши колишнього президента Томаса Санкара. За даними видання Guardian, в останні роки Компаоре втратив контроль над армією і, фактично, перестав контролювати президентську гвардію. До того ж, Компаоре встиг зіпсувати стосунки з іншими африканськими лідерами. Він сприяв нестабільності в Кот Д'Івуарі, надавав притулок ліберійському диктаторові Чарлзу Тейлорові та сприяв угрупованню "Боко Харам", що веде боротьбу з центральним урядом Нігерії.
Компаоре при цьому залишався лояльним союзником США та Франції. незважаючи на це, остання привітала повалення президента, закликавши нову владу до проведення демократичних виборів.
1-11-2014, 17:32
0
958