У Ватикані вже розпочалася святкова меса, що традиційно проводиться перед стартом конклаву з обрання нового Папи Римського. Лише через кілька годин кардинали зберуться у Сикстинській капелі, виголосять клятву і розпочнуть таємне голосування.
На відміну від квітневого конклаву 2005 року, на якому Папою вже у четвертому турі голосування було обрано тодішнього декана Кардинальської колегії Йозефа Ратцінгера, сьогодні настільки очевидного лідера серед "князів церкви" немає, пише "Кореспондент".
"Минулого разу була одна настільки потужна фігура, що значно перевершувала всіх інших кардиналів, - єдиний теолог Ратцингер. Зараз все не так. Отже вибір повинен бути зроблений з двох, трьох, чотирьох ... дванадцяти кандидатів. Ми, як мінімум, повинні дочекатися результатів першого туру голосування", - констатував архієпископ Ліона Філіп Барбарі.
Від тривалості нинішнього конклаву буде залежати і його результат. Якщо вибори пройдуть відносно швидко, можна майже не сумніватися, що Папою стане один з неформальних фаворитів, імена яких визначилися під час 10 загальних нарад напередодні конклаву.
Зараз головними фаворитами вважаються 4 кардинали. Це насамперед 71-річний архієпископ Мілана Анджело Скола, який очолює одну з найбільших єпархій у світі і має високий авторитет у міжнародних католицьких колах, в тому числі і завдяки діяльності створеного ним фонду Oasis. Його найбільше підтримують далекі від курії кардинали, насамперед з європейських країн. За останніми даними, він відразу може розраховувати на пакет у 40-50 голосів кардиналів-вибірників.
Також великі шанси на перемогу є у кандидата з Бразилії. Головним кандидатом від Римської курії є саме 63-річний бразилець німецького походження, архієпископ Сан-Паулу Оділь Шерер, який має великий досвід роботи при Святому престолі.
З більш скоромною кількістю прихильників до групи фаворитів входять також два представники Північної Америки, яка, мабуть, вперше має можливість провести свого кандидата на Апостольський престол. Йдеться про 63-річного архієпископа Нью-Йорка Тімоті Долана і 68-річного канадського богослова, главу могутньої Конгрегації у справах єпископів Марке Уелле.
Як пише канадська газета Globe and Mail, вибори Папи Римського стануть протистоянням нинішніх чиновників Ватикану і тих, хто давно перебуває в опозиції.
Газета зазначає, що блок кардиналів-вибірників, члени якого обіймають керівні пости у Ватикані, налічує 38 осіб. Вони, у свою чергу, поділені на два табори - прихильників нинішнього держсекретаря Святого престолу Тарчизіо Бертоне та декана колегії кардиналів Анджело Содано. Згідно з чинними правилами, Содано не зможе стати понтифіком, оскільки його вік перевищує 80 років, а Бертоне, у свою чергу, не надто популярний серед кардиналів. Внаслідок цього, пише видання, два блоки об'єднаються, щоб підтримати одного спільного кандидата - бразильця Шерера.
12-03-2013, 14:00
0
1 717