Російські вчені не виключають, що метеорит, який впав у Челябінську 15 лютого, міг бути кометою, повідомляє ТСН.
Як розповів директор Інституту прикладної геофізики, на це можуть вказувати дані російського метеосупутника "Метеор", який зафіксував збільшення концентрації молекул води на орбіті у період часу, близький до падіння метеорита.
"Я можу сказати, що наш супутник "Метеор" зафіксував збільшення концентрації води на висотах близько 800 кілометрів", - сказав Лапшин. Він також зазначив, що комета - це космічне тіло, що складається в основному з льоду, що і може пояснити високу концентрацію молекул води на орбіті.
Припущення про кометну природу боліда висловив співробітник Інституту астрономії РАН Олександр Багров. За його словами, є гіпотеза, що стародавні гігантські кратери на Землі були утворені не падінням астероїдів.
"В жодній зоряній рані не було уламків метеоритного змісту. Найімовірніше, вони були викликані ударами комет", - зазначив Багров.
Раніше вчені заявили, що для більш детального дослідження метеорита, який впав у п'ятницю під Челябінськом, їм необхідно отримати більшу кількість його фрагментів.
19-02-2013, 08:37
0
1 364