В Японії відключений останній працюючий ядерний реактор. Влада країни пішла на додаткові заходи безпеки після того, як в березні минулого року в результаті землетрусу і викликаного ним цунамі сталася аварія на АЕС у Фукусімі.
Третій енергоблок АЕС "Томарі" на острові Хоккайдо відключений для проведення планових профілактичних робіт. Таким чином, вперше за більш ніж 40 років - з 1970 року - Японія залишилася без атомної енергії.
До фукусімской аварії японські АЕС виробляли 30% всієї споживаної в країні електроенергії, повідомляє ТСН з посиланням на ВВС. Після аварії на АЕС "Фукусіма" всі ядерні реактори в Японії були відключені для планових перевірок. Вони повинні заново пройти випробування на міцність проти землетрусів і цунамі.
Для запуску реакторів місцева влада повинна дати висновок з безпеки. Проте жоден реактор так і не був перезапущений. Два реактора на АЕС "Охі" на заході Японії були оголошені безпечними.
Уряд наполягає на тому, щоб знову запустити їх, оскільки країна відчуває брак електроенергії. Однак для цього потрібен дозвіл місцевої влади, а його поки не надали.
Багато японців виступають проти використання атомної енергетики. Так, у суботу, 5 травня в Токіо пройшла демонстрація з вимогою назавжди відмовитися від використання АЕС. За підрахунками організаторів антиядерного маршу, в ньому взяли участь п'ять з половиною тисяч людей.
Досі японська влада не наважувалася йти проти громадської думки. Тим часом, Японія збільшила імпорт традиційних енергоносіїв, а енергетичні компанії модернізують старі електростанції, що працюють на неядерному паливі.
6-05-2012, 10:46
0
2 028