Професор Кулум Браун заявив, що пам'ять золотої рибки насправді набагато довша, ніж три секунди. Раніше вчені були впевнені, що у золотих рибок пам'ять коротка, всього три секунди й з цього народилася крилата фраза "пам'ять, як в золотої рибки".
Що відомо про пам'ять золотих рибок та як це пояснюють вчені,
пише Daily Star.
За словами вченого, думка про те, що риба може запам'ятовувати лише короткий проміжок часу, є "смішною". А його нове дослідження довело, що група золотих рибок може згадати шлях втечі з сітки.
Поведінковий еколог каже, що як і будь-який інший живий вид, риба пристосовується та налаштовується завдяки запам'ятовуванню, і якби це не було, вони "довго б не прожили в реальному світі.
Професор Браун вважається "відомим чемпіоном інтелекту риб", він сказав, що люди насправді мають дуже низькі очікування щодо пам'яті золотої рибки.
"Я не думаю, що це конкретна золота рибка - я думаю, що золоті рибки є символом риб загалом. Існує така загальна казка, що риби мають жахливу здатність до пам'яті. І, мабуть, якщо вони нічого не можуть запам'ятати, вони нічого не зможуть навчитися", - каже професор.
Він провів серію експериментів на траулері та зробив мініатюрну модель, яка демонструвала, як риба потрапляє в сіті, а також встановлює шляхи евакуації. І довів, що риби дедалі краще з'ясовують шлях втечі.
Крім того, професор знайшов докази довгострокової пам'яті та сказав, що після повернення риби в апарат через 11 місяців, вони все ще могли згадати шлях втечі.
"І до кінця 4 або 5 випробувань, вони, в основному, спокійно плавали б перед сіткою. Приблизно на півдорозі акваріума вони буквально розверталися й пливли прямо в отвір. Я просто подумав: вау, це неймовірно", - розповів Браун.
Крім того, він з'ясував, що риби не тільки впізнають одна одну, але й віддають перевагу знайомим особами.
"Вони поводяться так само як люди, коли йдуть на вечірку. Ми всі знаємо, що форель і лосось щороку повертаються в те саме місце для розмноження", - додав вчений.
За його словами, є кілька фантастичних доказів того, що міграційні моделі, нерестова поведінка та місця пошуку корму рибалок культурно передаються від особи до особи через покоління.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
2-08-2024, 01:00
0
1 473