Домашні рослини можуть цілком мирно співіснувати з вашими вихованцями. Однак варто знати, які квіти можуть завдати шкоди собаці та навіть стати для них смертельно небезпечними.
Які квіти є дуже небезпечними для собак,
розповідає House Beautiful.
Лілія
Якщо у вас є коти чи собаки, то вам не слід тримати в будинку лілію – як у горщиках, так і в букетах. Лілії можуть спричинити незворотну ниркову недостатність. Навіть кілька крупинок пилку або питна вода з вази з ліліями можуть сильно нашкодити тваринам.
Тюльпани
Найвища концентрація токсинів – у цибулини тюльпана. При попаданні в організм тварини тюльпани викликають сильний розлад шлунково-кишкового тракту, слинотечу, втрату апетиту, судоми та порушення серцевої діяльності.
Цикламен
Ця рослина містить токсичні терпеноїдні сапоніни, особливо в корені рослини. Його ковтання може викликати підвищене слиновиділення, блювання, діарею, порушення роботи серця і навіть смерть у кішок та собак.
Каланхое
Ця рослина також містить токсини, що викликають серйозні розлади шлунково-кишкового тракту, а також порушення серцевого ритму як собак, так і кішок.
Амариліс
Якщо ваша кішка або собака проковтне цю прекрасну рослину або цибулину, токсини можуть викликати блювання, діарею, біль у животі та тремор.
Хризантема
Ця квітка містить безліч різних токсинів, у тому числі піретрини, які можуть викликати розлад шлунково-кишкового тракту, слинотечу, блювання та діарею. Якщо проковтнути велику кількість, то у кішок та собак може розвинутися втрата координації та депресія.
Нарцис
Ця цибулина весняного цвітіння належить до того ж сімейства, що й амариліс. Нарциси викликають довгий список симптомів, включаючи блювання, низький кров'яний тиск, судоми та проблеми із серцем. Цибулини — найотруйніша частина.
Олеандр
Популярний ландшафтний чагарник. Однак його листя і квіти містять токсичні глікозиди, які викликають біль у животі, слинотечу, депресію, сильне блювання і навіть смерть.
Гіацинт
Ці красиві весняні квіти належать до сімейства лілій, тому вони містять алкалоїди, що викликають сильне блювання, кривавий пронос і тремор при попаданні в організм кішок або собак.
Крокус
Не допускайте свійських тварин до цибулин або самої рослини. Попадання будь-якої частини цієї квітки може призвести до подразнення порожнини рота, кривавої блювоти, шоку та пошкодження багатьох органів — як у кішок, так і у собак.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
6-03-2024, 01:00
0
2 050