Липень – один із найбільш щедрих на урожай місяців, коли фрукти і ягоди можна їсти прямо з гілки або з грядки.
І все, безумовно, корисне. Дієтолог та фітнес-тренер Тетяна Годард розповіла, що більше за все необхідно саме вашому організму, пише
НВ.
ОвочіКабачок і цукіні близькі і за біологічним видом, і за складом. У них багато каротиноїдів, зокрема, дуже корисного для зору бета-каротину. Ще в кабачках є рідкісні лютеїн і зеаксантин, також неймовірно корисні для очей і головні захисники від катаракти. Пектин з кабачків і цукіні перешкоджає розвитку раку, знижує холестерин і виводить з організму зайву рідину, чинить сприятливу дію на роботу шлунково-кишкового тракту. Кальцій, залізо, магній і калій незамінні для шкіри, нігтів і волосся, а також серця, печінки, головного мозку і м'язів.
Читайте також: У спеку - без алкоголю і м'яса: яку їжу і напої найкраще вживати вліткуВітаміни групи В, холін і цинк важливі для підтримки ідеальної ваги, плюс кабачки і цукіні гранично низькокалорійні. З них можна робити на спеціальній тертці смачні овочеві спагетті і вживати замість традиційної пасти.
Помідори – ще одне чудодійний засіб для профілактики серцево-судинних захворювань і раку завдяки вмісту в них лікопіну. Великий плюс, що лікопін після термічної обробки, на відміну від більшості інших корисних речовин, не руйнується. А сирі томати краще їсти в салатах з оливковою або іншими рослинними оліями – так лікопін краще засвоїться.
Також в помідорах є аскорбінова кислота, калій, магній, цілий комплекс каротиноїдів та інші надзвичайно корисні речовини. Доведено також, що помідори допомагають виробляти серотонін, або гормон щастя. Тому їх регулярне вживання підвищує настрій і допомагає ефективно боротися зі стресом.
Солодкий перець набагато корисніший, ніж ви думаєте. Він незамінний при цукровому діабеті, браку сил, безсонні і депресії, захворюваннях серцево-судинної системи і шлунку. Наукові дослідження показують, що солодкий перець – чудовий заспокійливий засіб, він підвищує настрій, допомагаючи організму виробляти серотонін. Його сік рекомендується пити для здоров'я волосся і нігтів.
Цей овоч багатий лікопіном, природним антиоксидантом, омолоджує і оздоровлює організм. А за вмістом аскорбінової кислоти, яка уповільнює процеси старіння і зміцнює імунітет, перець перевершує чорну смородину і лимон. Корисний він також як профілактика остеопорозу та онкозахворювань, покращує травлення.
ЯгодиСмородина всіх кольорів – джерело корисностей. У цих ягодах міститься велика кількість вітаміну С (особливо в чорній смородині), що захищає від старіння, є необхідним для вироблення колагену і зміцнення імунітету. У цьому сенсі чорна смородина один з продуктових лідерів. Багаті ягоди і фосфором, залізом, калієм, корисні для серця, знижують цукор в крові.
Чорниця, перш за все, корисна для зору. Доведено, що для здоров'я очей дорослої людини нормою вважається надходження з продуктами харчування щодня 50-150 мг антоціанів. Така кількість цих речовин міститься в 15-20 г свіжої чорниці. Органічні кислоти ягід нормалізують мікрофлору кишечника, обмін речовин. Ягоди містять пектин, що зв'язує солі важких металів, що забезпечує супер детокс-ефект. А це краса, здоров'я і молодість.
Флавоноїди-антоціани чорниці мають гіпоглікемічний ефектом, що дозволяє вживати ягоди при цукровому діабеті і включати їх в різні протидіабетичні комплекси. Вітаміни та мінерали ягід зміцнюють імунітет і нервову систему, насичують енергією і дарують чудовий настрій.
Ожина допомагає при безсонні, підвищеній збудливості, розладах органів травлення, клімаксі. Ця ягода зміцнює імунітет, відновлює порушений обмін речовин. Поліфенольні сполуки – профілактика ракових захворювань, захист від старіння. А катехіни знижують рівень цукру в крові і рівень холестерину, знищують шкідливі бактерії.
За допомогою ожини лікують цистит, ягоди регулюють кислотність сечі, щоб в нирках не утворювалися пісок і камені. Так само ожина розганяє жовч, не дає їй застоюватися, перешкоджає появі каменів.
Агрус багатий на цінні вітаміни A, групи B, C, PP, E, а також кальцій, калій, магній, залізо. Він корисний при гіпертонії, атеросклерозі, хворобах нирок, печінки і сечового міхура, хронічних запорах, клімактеричних кровотечах. Агрус нормалізує обмін речовин, бореться із захворюваннями шлунково-кишкового тракту.
Його плоди мають протипухлинну, протизапальну, сечогінну, протинабрякову, жовчогінну дію.
Сік агрусу виводить з організму солі важких металів і полегшує стан людей, які зазнали впливу радіації, виводить з організму радіонукліди. У цих ягодах також є речовини, що сприяють виробленню серотоніну, тому агрус покращує настрій.
ФруктиПерсик містить калій, що є корисним для серця і нормалізує обмін речовин. Тандем фосфору і калію покращує пам'ять і працездатність, роботу судин мозку, допомагають зняти нервову напругу. Також плоди варто вживати при зниженій кислотності, для оздоровлення кишечника і стимуляції скорочень жовчного міхура, при подагрі, ревматизмі, захворюваннях нирок.
Персик покращує роботу шлунково-кишкового тракту, допомагає боротися з анемією і гастритом. Це прекрасний сечогінний і проносний засіб, який до того ж захищає від інфекційних захворювань і авітамінозів, знижує рівень "поганого" холестерину в крові.
Абрикос – джерело калію, необхідного для серцево-судинної системи. Не випадково плем'я хуанзів в Гімалаях, меню яких рясніє абрикосами і курагою, живуть до 120 років. Оскільки солі калію мають і сечогінний ефект, то плоди корисні і при хворобах нирок. Залізо і з'єднання йоду – прекрасна профілактика захворювань щитовидної залози, а пектин виводить з організму токсичні продукти обміну і шкідливий холестерин.
Абрикоси корисні при запорах, прекрасно виводять токсини. А ще цей фрукт насичений вітаміном А (ретинолом). Достатньо всього 300 грам абрикосів, щоб заповнити денну норму вітаміну А в організмі. Він корисний для зору, імунної системи, лікує практично всі шкірні захворювання і стимулює вироблення колагену.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
14-07-2018, 23:20
0
2 336