Протягом літа дуже важливо максимально оздоровитися, а тому варто вживати усі сезонні продукти у правильних кількостях і комбінаціях.
Як пояснила molbuk.ua Наталія Бочарова, лікар-дієтолог, консультант зі здорового харчування, для здорових дорослих, які не мають проблем з шлунково-кишковим трактом чи діабету, найкраще влітку мати дворазове харчування – сніданок і вечерю.
Зелені овочі – для судин, жовті – для зору– Перекусити можна ягодами, фруктами, легким салатом, – каже вона. –Варто забрати важкі продукти тваринного походження, жирні сорти м’яса, тому що можна отримати необхідні білки із сезонних овочів. Крім того, можна зменшити вживання зернових каш.
Фахівець радить вживати побільше овочів та фруктів різних кольорів.
– Зелене – це вітаміни групи В. Дуже корисні для сердечників, гіпертоніків.
Червоне – наші ягоди, багаті на поліфеноли. Вони мають протизапальну дію, поліпшують стан судин, омолоджують організм, зменшують ризик появи онкозахворювань. Також покращують концентрацію уваги і настрій.
Жовте – вітаміни групи А, багаті на каротин. Сприяють усуненню запалень, ерозій, – пояснює Наталія Бочарова.
Також влітку варто дбати про необхідну кількість води. Вона має бути обов’язково негазована. Якщо ще додавати трохи м’яти, імбиру, лимону, свіжого огірка, то така вода має чудову дію з виведення токсинів.
Норма для щоденного споживання здоровою людиною – півтора літри. Та влітку потрібно пити трохи більше звичного. Для людей із захворюваннями нирок, серцево-судинної системи потрібне індивідуальне дозування.
Чай та каву влітку можна пити, але без цукру, в холодному вигляді, з льодом.
Фахівець також рекомендує не вживати алкогольних напоїв у спеку.
– Може, комусь холодне пивко смакує, але алкоголь посилює навантаження на серцево-судинну систему, що небажано у спеку. Можна випити трошки холодного натурального білого вина, один келих, – каже Н. Бочарова.
"Нічого не смажимо у клярі"Добре вживати гриби, зелені бобові – горошок, спаржеву квасолю, листову зелень, броколі, але важливо правильно їх приготувати.
– Нічого не смажимо у клярі, відварюємо, ошпарюємо кип’ятком. Не забуваємо і про корисні жири: насіння льону, кунжуту, чіа, горіхи, авокадо. Потрібно використовувати і пряні трави, зокрема базилік та розмарин, які пригнічують погану мікрофлору кишечника, – продовжує експерт.
Зараз щодня додавайте сезонні ягоди до каші, до кисломолочного сиру, до смузі, робіть з них легенькі десерти – желе, сорбет.
– Важливо пам’ятати, що солодкі ягоди і фрукти варто вживати у першій половині дня, тому що ввечері, перед сном, рівень інсуліну, який буде виділятися на солодке, буде гальмувати виділення важливих гормонів, – додає Н. Бочарова.
Вона також радить господиням: найкраще і найкорисніше зберігання овочів та ягід на зиму – сушіння або заморожування без додавання цукру. Саме таким чином зможемо мати взимку вітамінне харчування.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
14-07-2018, 17:42
0
1 756