У неділю, 17 червня, Греція і Македонія підписали угоду про зміну назви колишньої югославської республіки на Республіку Північна Македонія.
Угода відкриває шлях вступу до НАТО та ЄС для колишньої югославської республіки і покладе край 27-річній суперечці між двома країнами, повідомляє Protothema..
Угоду підписали міністри закордонних справ двох країн. Церемонія відбулася в грецькому регіоні Преспес, відомому своїми озерами, який межує з Македонією та Албанією.
У церемонії взяли участь грецький прем’єр Алексіс Ципрас та його македонський колега Зоран Заєв разом із посередником ООН Метью Німецем та європейськими чиновниками.
"Ми наважилися, тому що ми хочемо успіхів, македонських успіхів. Ми обрали шлях до майбутнього. Тому ми приїхали сюди сьогодні. Нехай Преспес стане початком шляху до нашого європейського майбутнього", - написав Заєв у Twitter.
Нагадаємо, 12 червня прем'єр-міністр Греції Алексіс Ципрас заявив про досягнення домовленості з Македонією щодо нової назви цієї країни, що вирішило б багаторічну суперечку між двома державами.
Згідно з цією домовленістю, досягнутою між прем'єр-міністрами Греції та Македонії, остання мала бути перейменована в Республіку Північна Македонія.
Прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв вже заявив про те, що восени 2018 року в країні буде проведено референдум з питання перейменування держави на Північну Македонію.
Своєю чергою президент Македонії Георге Іванов заявив, що не підпише угоду з Грецією про перейменування його країни в Північну Македонію.
Після оголошення про незалежність від Югославії в 1991 році Македонія викликала обурення Греції, оскільки використовувала назву однойменного грецького регіону, який розташований на півночі Греції, на кордоні з Македонією.
На початку 2018 року десятки тисяч людей протестували у грецьких Салоніках проти вживання назви Македонія щодо Колишньої Югославської Республіки Македонія.
З огляду на цю суперечку Греція блокувала приєднання Македонії до НАТО і ЄС. Крім того, в ООН країна входить у врегулюванні суперечки під офіційною назвою "Колишня Югославська Республіка Македонія".
Врегулювання спору спростить для Македонії процес вступу в ЄС і НАТО.
17-06-2018, 15:50
0
1 060