Міністерство фінансів США вважає, що поширення санкцій на держборг Росії може мати негативний вплив не тільки на економіку та бізнес Росії, але також негативно вплинути на американських інвесторів і їх активи, передає Bloomberg з посиланням на доповідь відомства.
"Оскільки у російської економіки через реальний та фінансовий сектори є зв'язок із міжнародними компаніями та інвесторами, наслідки санкцій не обмежуватимуться російськими владними структурами і компаніями. Поширення санкцій може обмежити конкурентоспроможність великих керуючих компаній США і потенційно привести до негативних побічних результатів для світових фінансових ринків і компаній", - наголошується в документі.
У той же час у доповіді зазначається, що негативних наслідків для американських інвесторів можна уникнути, якщо Євросоюз і інші партнери Вашингтона введуть аналогічні санкції щодо РФ.
Доповідь Мінфіну була підготовлена відповідно до прийнятого в 2017 році закону Про протидію противникам Америки шляхом санкцій (CAATSA).
У документі, що був переданий до Конгресу разом з "кремлівською доповіддю" 29 січня, вказується, що він не анонсує санкції і не описує конкретні наміри влади США щодо Росії в цій сфері.
Нагадаємо, 30 січня Міністерство фінансів США опублікувало так звану "кремлівську доповідь", в якій перераховано імена наближених до президента РФ Володимира Путіна російських чиновників і бізнесменів.
Загалом в списку зазначено 210 імен: 114 високопосадових російських чиновників і 96 олігархів, повідомляє Bloomberg.
Зокрема, у списку є російські олігархи Олег Дерипаска, Роман Абрамович, Володимир Потанін, брати Аркадій і Борис Ротенберги, Геннадій Тимченко, Алішер Усманов, Ігор Сечін, Олексій Міллер, Олег Тіньков, Сулейман Керімов тощо.
Незважаючи на те, що до зазначених у списку людей не будуть застосовуватися будь-які санкції, банки та інші установи в США і Європі все одно можуть відмовитися від ведення з ними справ.
Пізніше міністр фінансів США анонсував нові санкції на підставі "кремлівського списку".
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram