Важливе відкриття зробила станція Cassini. Там виявили у кільцях Сатурна велику кількість "цеглинок життя", що робить їх схожими за складом з кометами.
Про це пише видання zn.ua.
Свої останні миті життя Cassini провела в особливій зоні сатурнівської атмосфери, де існує екзотичний "дощ" з мікрокрапель води і частинок пилу. Вони поступово падають на Сатурн з найближчих до нього кілець.
Сліди цього дощу знайшли у спектрі атмосфери Сатурна ще в 1980-х роках, однак до падіння Cassini астрономи не були впевнені в тому, що цей безперервний потік пилу і води народжується у кільцях.
Коли Cassini занурювалася в атмосферу Сатурна, вчені очікували побачити лише прості молекули - водень, гелій, метан, аміак і азот. Однвак, датчики зафіксували складну органіку - десятки видів ненасичених і ароматичних вуглеводнів, спирти, мурашину кислоту і цілий ряд інших потенційних "цеглинок життя".
Отож вчені прийшли до висновку, що кільця Сатурна містять в собі величезну кількість органіки, і за хімічним та ізотопним складом матерії вони схожі до комет, що складається приблизно наполовину з органічних сполук.
10-10-2017, 01:28
0
1 340