Група депутатів Європейського парламенту звернулася з листом до вищого керівництва Європейського Союзу, в якому попросила надати Україні безвізовий режим.
Листа на ім'я президента Європейської Ради Дональда Туска, президента Європейської комісії Жана-Клода Юнкера, високого представника ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріки Могеріні та профільних європейських комісарів підписав 31 європейський депутат, серед яких Пятрас Ауштрявічюс, Яцек Саріуш-Вольський, Габріеліус Ландсбергіс, Андрей Пленкович, Ребекка Хармс та інші.
"Ми переконані, що безумовне надання Україні та Грузії, яка також домоглася значного прогресу у відповідних галузях, безвізового режиму - буде відображати справжню відданість Європейського Союзу Східному партнерству, яке є все більш актуальним з урахуванням величезного військового, політичного, економічного і пропагандистського тиску на цих асоційованих партнерів ЄС. Крім того, це зміцнить рішучість України, а також Грузії продовжувати шлях реформ, сприяючи позитивним демократичним змінам в цих країнах", - йдеться у листі.
Депутати висловили переконання, що "завдяки спільним зусиллям українські та грузинські люди стануть бенефіціарами лібералізації візового режиму вже наступного року".
У листі, зокрема, європарламентарі звернули увагу Ради та Єврокомісії на "суттєвий прогрес, досягнутий до цього часу урядом України у реалізації необхідних вимог щодо пакету, спрямованого на лібералізацію візового режиму".
У цьому зв'язку вони зазначили "дві найважливіші сфери - боротьбу з корупцією та дискримінацією". "Це законодавство, зокрема Закон про Національне агентство України з виявлення, відстеження та управління активами, отриманих від корупції, відкриває шлях для запровадження в Україні нового інструменту у сфері боротьби з корупцією, спрямованого, в першу чергу, на покращення життя пересічних українських громадян", - пояснили вони.
Також політики вказали на впровадження антидискримінаційних поправок до Трудового кодексу, яке "довело, що українські влада та суспільство підтримують права людини у всіх їх проявах, що є обнадійливою ознакою зміцнення демократії в Україні, ініційованої революцією гідності".
"Слід зазначити, що ці закони були прийняті сильною парламентською більшістю, що тільки доводить прихильність та сильну політичну волю України щодо порядку денного Асоціації та процесу реформ", - наголосили депутати Європарламенту.
3-12-2015, 21:03
0
1 077